У січні відбудеться перша Рада Україна-НАТО за участі начальників Генштабів
Джерело: пресслужба НАТО
На початку 2024 року відбудеться перше засідання начальників Генеральних штабів у форматі Ради Україна-НАТО. Під час зустрічі обговорять повномасштабну війну Росії проти України, ситуацію на місці та подальшу підтримку України з боку НАТО та Альянсу.
Вищий військовий орган НАТО, Військовий комітет, проведе особисті збори 17 і 18 січня 2024 року в Брюсселі. Голова Військового комітету адмірал Роб Бауер, очолить засідання, у якому візьмуть участь начальники Збройних сил Альянсу та їхній запрошений колега зі Швеції. До них приєднаються генерал Крістофер Каволі та генерал Філіп Лавін.
Першого дня верховний головнокомандувач ОЗС НАТО в Європі (SACEUR) Крістофер Каволі поінформує начальників оборонних відомств про прогрес, досягнутий у реалізації планів стримування й оборони Євроатлантичного регіону (DDA), які прийняли на Вільнюському саміті в липні 2023 року. Ширші обговорення також проводитимуться стосовно оборонної промисловості, оперативного планування та забезпечення.
На завершальній сесії Генеральний секретар НАТО пан Єнс Столтенберг зустрінеться з начальниками Збройних сил Альянсу та запрошеними особами. Обговорення зосередять на нинішніх політичних цілях і вказівках перед засіданням міністрів оборони в лютому 2024 року та самітом у Вашингтоні, у липні 2024 року.
Довідка. Рада Україна — НАТО — орган, координує відносини України та НАТО, створений на Вільнюському саміті 2023 року. До 2023 року функції Ради України — НАТО виконувала Комісія Україна – НАТО.
- 12 липня відбулося перше засідання Ради Україна-НАТО у Вільнюсі.
- 26 липня відбулося друге засідання Рада Україна-НАТО, присвячене зокрема безпековій ситуації в Чорноморському регіоні після виходу Росії з “зернової угоди”.
- 29 листопада під час засідання Ради Україна-НАТО затверджено річну програму, спрямовану на підготовку України до членства в Альянсі.
- Комісія з питань координації євроатлантичної інтеграції України схвалила проєкт адаптованої Річної національної програми (аРНП) на 2024 рік для представлення стороні НАТО.
Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.
10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.
Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією.
Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення.
Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.