У Словаччині намагалися затримати ексміністра оборони через допомогу Україні
Джерело: Reuters
У Словаччині поліція намагалася затримати ексміністра оборони Ярослава Надя та інших колишніх посадовців у межах розслідування військової допомоги Україні. Наразі Надь перебуває у відпустці за кордоном і заперечує свою причетність до будь-яких правопорушень.
“Сьогоднішня вистава, чесно кажучи, не здивувала і не збентежила мене. … Я буду повторювати собі знову і знову, як я пишаюся тим, як ми допомогли Україні. Я б зробив це знову. І досі. І навіть більше. Тому що в цьому і полягає людяність і відповідальність. Захист невинної жертви підлої російської агресії. І уряд Едуард Геґера це добре знав і вчинив правильно. Я щасливий і пишаюся цим. Дуже пишаюся! І якщо ці проросійські агенти хочуть посадити мене за це, нехай так і буде. Це мене не зламає, і майбутнє покаже правду”, – написав Ярослав Надь у Facebook.
Зазначається, що поліцейські затримали колишнього керівника державної оборонної компанії Словаччини в рамках кримінального провадження, ініційованого Європейською прокуратурою.
Правоохоронці підтвердили слідчі дії, але не розкрили деталей. Міністр внутрішніх справ Матуш Сутай Есток повідомив, що справа пов’язана з розслідуванням передачі боєприпасів Україні за попереднього уряду.
Після приходу до влади у 2023 році проросійський прем’єр Роберт Фіцо різко змінив політику країни, критикував допомогу Україні, здійснював поїздки до Москви та прагнув покращити стосунки з Кремлем, який постачає Словаччині нафту та газ. Він також засуджував Київ за припинення транзиту російського газу.
У 2024 році уряд Фіцо звинуватив попередню адміністрацію у державній зраді та інших правопорушеннях, пов’язаних із допомогою Україні. У звіті Вищого контрольного управління йшлося про порушення бюджетних правил під час закупівлі боєприпасів. Крім того, уряд доручив поліції розслідувати передачу Україні винищувачів МіГ-29 та систем ППО.
- Словацький уряд під керівництвом Роберта Фіцо звинуватив своїх попередників у “диверсії”, через надання Україні військової допомоги – літаків та ППО.
Вдень 23 червня російські окупанти атакували Одещину ударними безпілотниками. Є жертва та постраждалий.
Військовослужбовці Національної гвардії України, у яких самовільне залишення частини (СЗЧ) зафіксували до 12 червня 2026 року, відтепер також можуть повернутися на службу через “Армія+”.
Росія розглядає можливість імпорту бензину та дизельного пального, а також запровадження субсидій для стримування цін на тлі дефіциту, спричиненого українськими ударами по нафтопереробних заводах.
Контррозвідка Служби безпеки затримала ще одного коригувальника повітряних атак рашистів по Запоріжжю. Ним виявився місцевий мобілізований, який самовільно залишив військову частину і пішов на співпрацю з ФСБ.
У ніч на 23 червня оператори Сил безпілотних систем ЗСУ уразили ударні дрони противника, засоби ППО, об’єкти енергетичної інфраструктури, паливно-мастильні матеріали та логістичний транспорт.