У Словенії підозрюють, що Росія засилає до їхньої країни шпигунів під прикриттям студентів
Джерело: The Wall Street Journal
Уряд Словенії висловив підозру, що Росія під прикриттям масового припливу дорослих студентів засилає до країни шпигунів. Зростання до незвичайної кількості студентів з РФ збіглося з початком повномасштабної війни в України та масовою висилкою з Європи дипломатичних співробітників, яких підозрювали у шпигунстві.
У Словенії вважають, що відтоді Росія зіткнулася з тим, що не може залучати колишні канали відправки шпигунів до Європи. Відтак для компенсації їхньої кількості стали засилати “студентів”, яким вже по 40-50 років.
Через поширення проросійської пропаганди у березні з країни вислали щонайменше вісім студентів з РФ.
Наприклад, наприкінці 2022 року в місті Любляна затримали офіцерів Служби зовнішньої розвідки РФ Артема та Анну Дульцевих. Обидвоє, за легендою, представлялися громадянами Аргентини. Пара легалізувалася в країні ще задовго до вторгнення РФ, але словенські спецслужби викриттям зайнялися вже під час війни в Україні.
Подружжя шпигувало за діяльністю Агентства ЄС зі співробітництва органів регулювання енергетики. Це призвело до їхнього затримання. Їм загрожує до восьми років позбавлення волі, а в колонії вони вже провели 18 місяців.
Водночас російських агентів можуть обміняти. Цим питанням стурбований колишній секретар Радбезу РФ Микола Патрушев.
- За даними ЗМІ, Європою розповсюджуються російські диверсії, шпигунство та залякування.
- Викрито подружжя російських шпигунів, які керували готелем на грецькому узбережжі й причетні до смертоносних нападів на кілька складів боєприпасів у Чехії.
Обраний президент США Дональд Трамп у п’ятницю заявив, що планує покласти край “незручній” практиці переведення годинників на літній час, яка, на його думку, створює зайве фінансове навантаження на країну.
NASA оголосило про чергову затримку в реалізації місії з повернення астронавтів на Місяць — вперше за понад 50 років після завершення програми “Аполлон”.
Росія і далі завдаватиме ударів по Україні крилатими й балістичними ракетами, а також безпілотниками. Про це повідомив представник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Андрій Черняк в ефірі національного телемарафону, трансляцію якого здійснював телеканал “Рада”.
Дослідники Інституту еволюційної антропології Макса Планка в Німеччині встановили, що перший обмін генетичним матеріалом між предками сучасних європейців і неандертальцями стався близько 47 тисяч років тому.
90-річна Аннет Роберж, яка виховала п’ятьох дітей, нещодавно закінчила Південний університет Нью-Гемпшира (SNHU), здійснивши свою багаторічну мрію після десятиліть самопожертви.