У Словенії підозрюють, що Росія засилає до їхньої країни шпигунів під прикриттям студентів
Джерело: The Wall Street Journal
Уряд Словенії висловив підозру, що Росія під прикриттям масового припливу дорослих студентів засилає до країни шпигунів. Зростання до незвичайної кількості студентів з РФ збіглося з початком повномасштабної війни в України та масовою висилкою з Європи дипломатичних співробітників, яких підозрювали у шпигунстві.
У Словенії вважають, що відтоді Росія зіткнулася з тим, що не може залучати колишні канали відправки шпигунів до Європи. Відтак для компенсації їхньої кількості стали засилати “студентів”, яким вже по 40-50 років.
Через поширення проросійської пропаганди у березні з країни вислали щонайменше вісім студентів з РФ.
Наприклад, наприкінці 2022 року в місті Любляна затримали офіцерів Служби зовнішньої розвідки РФ Артема та Анну Дульцевих. Обидвоє, за легендою, представлялися громадянами Аргентини. Пара легалізувалася в країні ще задовго до вторгнення РФ, але словенські спецслужби викриттям зайнялися вже під час війни в Україні.
Подружжя шпигувало за діяльністю Агентства ЄС зі співробітництва органів регулювання енергетики. Це призвело до їхнього затримання. Їм загрожує до восьми років позбавлення волі, а в колонії вони вже провели 18 місяців.
Водночас російських агентів можуть обміняти. Цим питанням стурбований колишній секретар Радбезу РФ Микола Патрушев.
- За даними ЗМІ, Європою розповсюджуються російські диверсії, шпигунство та залякування.
- Викрито подружжя російських шпигунів, які керували готелем на грецькому узбережжі й причетні до смертоносних нападів на кілька складів боєприпасів у Чехії.
У першій половині 2025 року дефіцит бюджету Російської Федерації сягнув 3,69 трильйона рублів (46,89 мільярда доларів), або 1,7% ВВП. Це відповідає рівню, котрий російський уряд передбачив на весь рік.
7 липня уряд Великої Британії оголосив про запровадження нових санкцій проти Росії у зв’язку з використанням хімічної зброї під час повномасштабної війни проти України. До санкційного списку внесли двох російських громадян та одну установу.
7 липня під час патрулювання високогірної ділянки українсько-румунського кордону військовослужбовці відділу прикордонної служби “Ділове” Мукачівського загону виявили тіло невідомого чоловіка.
Керівник Центру вивчення окупації, колишній радник мера міста Петро Андрющенко повідомив, що у тимчасово окупованому Маріуполі окупанти зводять масштабний секретний об’єкт поблизу нової об’їзної дороги.
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров назвав становище національних меншин в Україні “спільною проблемою” Росії та Угорщини та закликав Будапешт до спільних дій.