У соцмережах поширюється фейк про удар «Орєшніком» по Рівненській АЕС
Джерело: SPRAVDI
В анонімних групах у Facebook поширили неправдиву інформацію, нібито російська ракета “Орєшнік” влучила в Рівненську атомну електростанцію.
Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки SPRAVDI викрив цей фейк.
На поширеній у групах фотографіях – пожежа в Ташкенті, що в Узбекистані, яка сталася ще у 2023 році та не стосується будь-якої з АЕС в Україні.
Російська пропаганда не вперше поширює інформацію про удари по енергоблоках РАЕС та зміну радіаційного фону.
“Так, 25 серпня 2024 року фейкороби розганяли в соцмережах повідомлення “Щойно сильний вибух у Рівненській АЕС! Радіація сильна! Відео та деталі у першому коментарі”. І замість обіцяних подробиць у коментарях – посилання на анонімну пропагандистську мережу Telegram-каналів”, – розповіли у SPRAVDI.
Тоді, як і зараз метадані вказують здебільшого на те, що дописи публікували з РФ.
- 20 грудня тимчасово окупована Запорізька атомна електростанція вкотре опинилася на межі блекауту – через ворожі обстріли відключилась одна з двох ліній електропередачі, що з’єднують станцію з об’єднаною енергосистемою України.
Шість зрадників отримали 15 років тюремного ув’язнення за участь у війні на боці Росії.
Російські окупанти намагаються прорвати оборону міста Покровськ, що на Донеччині. Ворог хоче зайти з флангів, щоб уникнути фронтального штурму міста.
Під час виконання бойового завдання на Харківщині загинув український поет-модерніст Олексій Безпальцев. Йому було 34 роки.
Самопроголошена “ДНР”, контрольована Росією, заочно засудила командира української бригади “Азов” Дениса Прокопенка до 24 років ув’язнення в колонії суворого режиму.
Лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко повідомив, що передає військам 300 тепловізійних дронів “Мавік” та 300 детекторів дронів “Ванільний цукорок”. Вартість цієї партії техніки складає мільйон євро.