У соцмережах поширюється фейк про удар «Орєшніком» по Рівненській АЕС

Джерело: SPRAVDI

В анонімних групах у Facebook поширили неправдиву інформацію, нібито російська ракета “Орєшнік” влучила в Рівненську атомну електростанцію.

Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки SPRAVDI викрив цей фейк.

На поширеній у групах фотографіях – пожежа в Ташкенті, що в Узбекистані, яка сталася ще у 2023 році та не стосується будь-якої з АЕС в Україні.

Джерело: SPRAVDI

Російська пропаганда не вперше поширює інформацію про удари по енергоблоках РАЕС та зміну радіаційного фону.

“Так, 25 серпня 2024 року фейкороби розганяли в соцмережах повідомлення “Щойно сильний вибух у Рівненській АЕС! Радіація сильна! Відео та деталі у першому коментарі”. І замість обіцяних подробиць у коментарях – посилання на анонімну пропагандистську мережу Telegram-каналів”, – розповіли у SPRAVDI.

Тоді, як і зараз метадані вказують здебільшого на те, що дописи публікували з РФ.

  • 20 грудня тимчасово окупована Запорізька атомна електростанція вкотре опинилася на межі блекауту – через ворожі обстріли відключилась одна з двох ліній електропередачі, що з’єднують станцію з об’єднаною енергосистемою України.

За оцінками аналітиків, російські комбіновані атаками дронами і ракетами спрямовані на підрив морального духу українців.

Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.

10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.

Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією. 

Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення.