У США чотирьох «борців за права афроамериканців» визнали винними у зв’язках з Росією

Джерело: ВВС

У США чотирьох активістів – борців за права афроамериканців – визнали винними за федеральними обвинуваченнями у змові з метою діяти як незареєстровані російські агенти.

Згідно із заявою Міністерства юстиції США, 82-річному Омалі Єшителі, 78-річній Пенні Гесс, 34-річному Джессі Невелу та 38-річному Огастусу Ромейну загрожує максимальне покарання у вигляді п’яти років позбавлення волі.

Єшитела є засновником Африканської народної соціалістичної партії (APSP) і Руху Ухуру. Гесс і Невель – союзники цих груп, а Ромейн є лідером відгалуження, відомого під назвою “Чорний молот”, яке розміщене у штаті Джорджия.

За даними прокурорів, в період з 2015-го по 2022 рік ці особи здійснили низку дій у США від імені російського уряду, отримуючи гроші та підтримку від Олександра Іонова, президента московської групи “Антиглобалістський рух Росії”.

Зокрема, Іонов використовував APSP, “Рух Ухуру” та “Чорний молот” для просування російських поглядів на політику, війну в Україні та інші питання. У Міністерстві юстиції уточнили, що діяльність Іонова спрямовувала і контролювала Федеральна служба безпеки Росії (ФСБ).

Американське відомство заявило, що всі четверо знали, що Іонов працював на російський уряд.

Самому Іонову і двом ймовірним агентам ФСБ – Олексію Суходолову і Єгору Попову – також висунули обвинувачення в США у зв’язку з цією справою, але вони не перебувають під слідством.

  • Австралійські правоохоронні органи викрили діяльність російської шпигунки, затриманої в липні, яка працювала на підсанкційну військову компанію з Росії. За даними слідства, 40-річна Кіра Корольова, яка має австралійське громадянство і російське походження, була пов’язана з розвідувальними службами Росії під час роботи в Силах оборони Австралії.

Батіг, який використовував актор Гаррісон Форд у фільмі “Індіана Джонс і останній хрестовий похід” продали на аукціоні за $525 000.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну інформацію на фронті станом на 22:00 18 липня. Загалом від початку цієї доби відбулося 138 бойових зіткнень.

Італійський бренд Loro Piana, що належить LVMH, потрапив під суд за експлуатацію працівників.

Прем’єр-міністерка Юлія Свириденко повідомила, що Україна і США ведуть детальні переговори щодо угоди, яка передбачає залучення американських інвестицій у виробництво безпілотників в Україні.

Парламент Словенії ухвалив закон, який легалізує евтаназію для невиліковно хворих пацієнтів, який дозволить таким пацієнтам за власним бажанням отримати медикаментозну допомогу для припинення життя.