У США музей видалив усі згадки про Джоан Роулінґ з виставки про «Гаррі Поттера» через вислови про трансгендерів 

Джерело: New York Post

Музей попкультури в Сіетлі (MoPOP) прибрав усі згадки про письменницю Джоан Роулінґ зі своєї виставки “Гаррі Поттера”. Причиною стала критика авторкою певних тез щодо трансгендерів.

Керівник проєкту Кріс Мур, який є трансгендером, заявив, що вони “хотіли б погодитися з теорією Інтернету про те, що ці книги насправді були написані без автора”. Також у блозі музею назвали Роулінг “холодною, безсердечною істотою, що висмоктує радість”.

“Але ця певна особа надто голосна зі своїми надзвичайно ненависними поглядами, щоб їх ігнорувати, – йшлося в дописі. – На цю мить куратори вирішили видалити будь-які згадки про неї з цієї галереї, щоб зменшити її вплив. Це не ідеальне рішення, але це те, що ми змогли зробити у короткостроковій перспективі, визначаючи довгострокові практики”.

У музеї продовжують зберігати пам’ятні речі про Гаррі Поттера, але ніде не вказано імені авторки.

Фото: Кріс Мур / Linkedin

Кріс Мур заявив, що у серії романів про чарівника відсутня репрезентація ЛГБТК. Також він сказав, що авторка включила кілька расових стереотипів – наприклад, гоблінів Ґрінґотса, зображення яких порівнювали з єврейською громадою, або те, що всі у книгах нібито видавалися білими.

“MoPOP пишається тим, що підтримує наших співробітників і однозначно підтримує небінарні та трансгендерні спільноти, – повідомили The Telegraph в музеї. – У світі, який стає все більш розділеним, попкультура може об’єднати, надихнути та викликати важливі розмови”.

Роулінг відхилила прохання видання про коментар.

Передумови

У 2020 році Роулінг ретвітнула статтю, де писалося про “людей, які мають менструацію. Вона, видавалося, була ображена, що в статті не використано термін “жінки”

“Люди, які мають менструацію”. Я впевнена, що раніше було слово для цих людей. Хтось може допомогти мені. Wumben? Wimpund? Woomud? (від слова women – жінки, – ред.)” – жартівливо написала вона.

Цей допис став вірусним і викликав обурення серед багатьох її шанувальників. Багато акторів, зокрема Деніел Редкліфф, Емма Вотсон і Руперт Ґрінт, намагалися дистанціюватися від Джоан Роулінг. Зокрема були ображені твітом трансексклюзивні радикальні феміністки (TERF).

Фото: MoPOP

Натомість підтримали письменницю Рейф Файнс (Лорд Волдеморт), Міріам Марголіс (вчителька Помона Спраут), Роббі Колтрейн (Геґрід) та Еванна Лінч (Луна Лавґуд).

Пізніше Роулінг заявила, що її коментарі неправильно зрозуміли, і вона не мала на меті когось образити. Проте багато шанувальників надалі погрожували бойкотувати майбутній рімейк “Гаррі Поттера”, де Роулінґ виступає виконавчим продюсером. Тоді авторка заявила, що планує “лежати в шампанському”, поки активісти бойкотуватимуть.

“Жахлива новина, якою я вважаю себе зобов’язаною поділитися. Активісти, про яких я згадую, намагаються організувати ще один бойкот моєї роботи, цього разу телешоу про Гаррі Поттера, – написала Роулінг у X. – Як було попереджено, так і було озброєно, я вжила заходів обережності, заклавши великий запас шампанського…”

З 27 травня в Миколаєві буде зменшена кількість комунальних автобусів на маршрутах через мобілізацію водіїв, що призвела до їх нестачі. Міський голова Олександр Сєнкевич зазначив, що автобуси будуть вимушено простоювати через відсутність водіїв, які могли б ними керувати.

Згідно з дослідженнями, добавки з риб’ячим жиром можуть збільшити ризик розвитку серцево-судинних захворювань або інсульту, але можуть знизити ризик для тих, хто вже має серцево-судинні захворювання.

Упродовж 2024-2026 років Швеція виділить на військову допомогу Україні 7 мільярдів доларів.

Джерело: NHK Громадянка Китаю Чжан Чжань, яка була ув’язнена за висвітлення спалаху коронавірусу в місті…

Сьогодні, 22 травня, російські війська обстріляли центральну частину міста Чугуїв Харківської області. Є постраждалі.