У США не знають мотивів Ердогана щодо рішення повернути в Україну командирів «Азовсталі» — радник нацбезпеки

Джерело: Білий дім.

Сполучені Штати не знають мотивів президента Туреччини Реджепа Таїпа Ердогана щодо рішення повернути до України командирів Маріупольського гарнізону, а саме командирів “Азова” та 36-ї окремої бригади морської піхоти.

За словами радника із національної безпеки американського президента Джейка Саллівана, це питання потрібно ставити особисто Ердогану.

Він підкреслив, що українці радісно та емоційно відреагували на повернення захисників Маріуполя. Радник наголосив, що американці не брали участі у цих переговорах.

“Ми не брали участі в цьому і не в змозі насправді коментувати, чого Ердоган намагався досягти цим”, − заявив Салліван.

Довідка. 8 липня до Львова повернулися захисники заводу “Азовсталь”, а саме Денис (“Редіс”) Прокопенко, Святослав (“Калина”) Паламар, Сергій (“Волина”) Волинський, Олег (“Апіс”) Хоменко та Денис Шлега.

Згідно з даними США, Росія втратила понад 4000 танків під час повномасштабної війни з Україною. Ця кількість майже дорівнює всьому танковому контингенту США, заявив Верховний головнокомандувач об’єднаними Збройними силами НАТО в Європі, генерал Кристофер Каволі на слуханнях у Комітеті з питань збройних сил Сенату США в Вашингтоні 3 квітня.

Внаслідок чергового російського обстрілу у Харкові збільшилася кількість загиблих та постраждалих осіб.

Головнокомандувач Об’єднаних збройних сил НАТО в Європі генерал Крістофер Каволі запевнив, що  Україна отримає додаткові винищувачі F-16, поки українські пілоти проходять навчання. 

Пізно ввечері російські війська вдарили по Харкову безпілотниками. Ворог завдав удару по Новобаварському районі. Відомо про загиблого та 29 постраждалих.

Після трьох років війни, коли стало очевидно, що російська армія не здатна зламати Україну. Однак, лідер РФ Володимир Путін продовжує відмовлятися від припинення вогню. Попри певні тактичні успіхи, як, наприклад, вибиття українців з Курської області, шанси на перемогу військовим шляхом у Росії залишаються мінімальними. Військові втрати і економічні труднощі вказують на наближення кінця війни, однак Путін не зупиняє агресію.