У США не знають мотивів Ердогана щодо рішення повернути в Україну командирів «Азовсталі» — радник нацбезпеки

Джерело: Білий дім.

Сполучені Штати не знають мотивів президента Туреччини Реджепа Таїпа Ердогана щодо рішення повернути до України командирів Маріупольського гарнізону, а саме командирів “Азова” та 36-ї окремої бригади морської піхоти.

За словами радника із національної безпеки американського президента Джейка Саллівана, це питання потрібно ставити особисто Ердогану.

Він підкреслив, що українці радісно та емоційно відреагували на повернення захисників Маріуполя. Радник наголосив, що американці не брали участі у цих переговорах.

“Ми не брали участі в цьому і не в змозі насправді коментувати, чого Ердоган намагався досягти цим”, − заявив Салліван.

Довідка. 8 липня до Львова повернулися захисники заводу “Азовсталь”, а саме Денис (“Редіс”) Прокопенко, Святослав (“Калина”) Паламар, Сергій (“Волина”) Волинський, Олег (“Апіс”) Хоменко та Денис Шлега.

Американсько-німецька компанія-розробник програмного забезпечення Auterion до кінця 2025 року спорядить Україні 33 тисячі “ударних систем” для БпЛА з штучним інтелектом, здатних обходити системи радіоелектронної боротьби та фізичні перешкоди – подібно до дронів на оптоволокні. 

Станом на 27 липня Силам оборони вдалося звільнити від російських військ село Кіндратівка Хотінської громади, що на Сумщині.

На Закарпатті затримали організатори схеми незаконного виїзду військовозобов’язаних за кордон, котрий намагався підкупити прикордонника 320 тисячами гривень.

27 липня президент Володимир Зеленський розповів про “предметну” розмову з главою Франції Емманюелем Макроном, зауваживши, що Париж готовий допомогти Україні профінансувати виробництво дронів.

Служба зовнішньої розвідки України відзначила, що після запровадження санкцій у 2022 році витрати Росії на транзит вантажів зросли, особливо на маршрутах до Калінінградської області, котра не має сухопутного сполучення з рештою російської території.