У США не знають мотивів Ердогана щодо рішення повернути в Україну командирів «Азовсталі» — радник нацбезпеки
Джерело: Білий дім.
Сполучені Штати не знають мотивів президента Туреччини Реджепа Таїпа Ердогана щодо рішення повернути до України командирів Маріупольського гарнізону, а саме командирів “Азова” та 36-ї окремої бригади морської піхоти.
За словами радника із національної безпеки американського президента Джейка Саллівана, це питання потрібно ставити особисто Ердогану.
Він підкреслив, що українці радісно та емоційно відреагували на повернення захисників Маріуполя. Радник наголосив, що американці не брали участі у цих переговорах.
“Ми не брали участі в цьому і не в змозі насправді коментувати, чого Ердоган намагався досягти цим”, − заявив Салліван.
Довідка. 8 липня до Львова повернулися захисники заводу “Азовсталь”, а саме Денис (“Редіс”) Прокопенко, Святослав (“Калина”) Паламар, Сергій (“Волина”) Волинський, Олег (“Апіс”) Хоменко та Денис Шлега.
- Посол України в Туреччині Василь Боднар заявив, що будь-яких умов, про які йому відомо, не було висунуто урядом Туреччини щодо повернення п’яти командирів оборони “Азовсталі”.
Лідери Європейського Союзу проведуть позачерговий саміт 6 березня, щоб обговорити ситуацію в Україні та зміцнення європейської оборони, повідомив голова Європейської ради Антоніу Кошта.
Біля колишньої в’язниці КДБ у Вільнюсі напередодні третіх роковин повномасштабного вторгнення росіян в Україну виставили три макети із зображеням ув’язненого лідера Росії Володимира Путіна.
Глава Офісу президента Андрій Єрмак заперечив раніше поширену у ЗМІ інформацію, що Україна нібито відмовлялася від укладання угоди про рідкісноземельні метали зі США. Нині тривають перемовини.
Північна Корея забезпечує 50% боєприпасів, які потребує Росія для повномасштабної війни проти України, заявив глава військової розвідки Кирило Буданов.
Глава СБУ Василь Малюк розповів, що служба розробила і нині впроваджує унікальну методику використання безпілотних технологій з метою ефективного знищення ворога та його техніки на полі бою, військових обʼєктів у глибокому тилу РФ, а також, щоб протидіяти розвідувальним дронам.