У США оголосили вирок зброярці фільму «Іржа» у справі про загибель операторки Гатчінс

Джерело: AP

Наглядачку за зброєю під час зйомок фільму “Іржа” Ханну Гутьєррес-Рід засудили до 18 місяців позбавлення волі після того, як присяжні визнали її винною у ненавмисному вбивстві української операторки Галини Гатчінс.

Як розповіли у виданні, вирок Гутьєррес-Рід винесла суддя штату Нью-Мексико Мері Марлоу Саммер, яка здійснює нагляд за процесом проти актора Алека Болдуіна.

Прокурори звинуватили Гутьєррес-Рід у тому, що вона ненавмисно принесла бойові набої на знімальний майданчик “Іржі”, де це було прямо заборонено, а також у тому, що вона не дотримувалася елементарних правил безпеки при поводженні зі зброєю. Після двотижневого судового процесу присяжні обговорювали свій вердикт близько трьох годин.

Своєю чергою, адвокати Гутьєррес-Рід просили пом’якшити вирок, зокрема з можливістю умовного терміну, але прокурори наполягали на ув’язненні терміном на 18 місяців через відсутність каяття.

Також адвокати наголошували на відносно молодому віці Гутьєррес-Рід “і на тому, який руйнівний вплив матиме злочин на її подальше життя”.

Після винесення вердикту Гутьєррес-Рід адвокати вимагали нового судового розгляду і просили звільнити її з в’язниці.

Уряд Канади долучиться до реалізації проєкту будівництва другої черги музею Голодомору-геноциду у Києві, зазначили під час зустрічі т.в.о. міністра культури Ростислава Карандєєва з представниками Посольства Канади в Україні.

Норвегія, Швеція та Фінляндія спільно погодили створення транспортного коридору для військових потреб. Відповідне рішення є відповіддю на потенційну необхідність перекидання збройних сил через кордони на тлі загрози з боку РФ.

У спільній заяві двох країн за підсумками візиту глави РФ Володимира Путіна до Ханої 20 червня мовиться, що В’єтнам та Росія “розширюватимуть співпрацю у низці сфер, зокрема в галузі оборони та безпеки”.

Перед початком Вашингтонського саміту Північноатлантичного альянсу, Сейм Латвії звернувся до парламентів країн-членів з закликом підтримати заявку України на вступ до Альянсу.

Попри обмежений бюджет, міністр оборони ФРН Борис Пісторіус продовжує модернізацію своїх військ. За інформацією Spiegel, глава Міноборони планує придбати понад сотню танків Leopard у найсучаснішій комплектації на майже три мільярди євро.