У США погодилися продати Тайваню безпілотники і боєприпаси на близько 360 млн доларів

Джерело: Reuters

Держдепартамент США схвалив продаж Тайваню БпЛА і ракет на суму близько 360 млн доларів. Агентство Пентагону зі співробітництва у сфері безпеки та оборони підтвердило рішення щодо угоди.

США мають надавати Тайваню засоби для самозахисту, попри відсутність офіційних дипломатичних зв’язків. Пекін обурюється цим, оскільки претендує на Тайвань і посилює військовий тиск на острів. Наприклад, нещодавно КНР проводила військові навчання навколо нього після інавгурації Лай Чін Те як президента.

Угода охоплює протипіхотні та бронебійні боєприпаси Switchblade 300, супутнє обладнання на суму 60,2 млн доларів, безпілотники ALTIUS 600M-V і супутнє обладнання на суму 300 млн доларів. Switchblade 300 — невеликі керовані ракети, що  можуть перебувати в зоні цілі до моменту атаки.

Міністерство оборони Тайваню висловило подяку США, наголосивши, що військові операції з боку КНР навколо Тайваню потребують таких оборонних засобів.

Ізраїльські сили заявили, що військовий командир ХАМАС Мохаммед Дейф, який був організатором нападу 7 жовтня, став ціллю удару в Хан-Юнісі на півдні Гази, в результаті якого загинуло 90 людей і ще сотні дістали поранення.

Станом на 22:00 в суботу, 13 липня, від початку цієї доби на фронті відбулося 149 бойових зіткнень. Напружена ситуація залишається на Покровському напрямку, також ворог активний на Харківському, Лиманському і Времівському напрямках.

В центральному штаті Плато Нігерії стався обвал будівлі школи, в результаті чого загинули двадцять дві дитини і щонайменше 132 – зазнали поранень.

Протягом дня, 13 липня, армія РФ здійснила 40 обстрілів прикордонних територій та населених пунктів Сумської області. Зафіксовано 90 вибухів. 

Телеканал HBO оголосив, що зйомки третього сезону серіалу “Ейфорія” розпочнуться в січні 2025 року.