У США припускають, що Росія хоче відновити шпигунську мережу під дипломатичними прикриттями
Джерело: CNN
Росія розглядає переговори з адміністрацією Трампа щодо відновлення значної дипломатичної присутності в США як шанс відновити свою шпигунську мережу на Заході, заявляють чинні та колишні американські чиновники.
США і Росія домовилися розпочати переговори про відновлення роботи своїх посольств і консульств після телефонної розмови між Дональдом Трампом і Володимиром Путіним та подальшої зустрічі на вищому рівні в Ер-Ріяді на початку місяця.
У четвер делегації США і Росії зустрілися в Туреччині для обговорення деталей відновлення дипмісій, зокрема штатного розкладу, віз та фінансових питань. Держдеп США назвав переговори “конструктивними” та анонсував їх продовження.
Держсекретар Марко Рубіо наголосив на важливості відновлення дипломатичних послуг, однак західні чиновники вважають це поступкою Москві, яка прагне повернути розвідників під дипломатичним прикриттям у США.
За останнє десятиліття шпигунські можливості Росії ослабли через масові висилки агентів із посольств, особливо після вторгнення в Україну.
За даними двох американських посадовців, Москва робить це питання пріоритетним і відкладає нову зустріч на високому рівні, поки не досягне прогресу у відновленні своєї дипломатичної присутності в США.
“Ми незабаром дізнаємося, чи дійсно Росія готова до добросовісної участі. Якщо на стамбульській зустрічі буде досягнутий прогрес, ми очікуємо на повторну зустріч з цих питань на вищому рівні”, – сказав представник Держдепартаменту.
Колишній американський чиновник зазначив, що Росія прагне продовжити перебування своїх працівників у США, щоб підвищити ефективність їхньої роботи та вербування.
Представник Конгресу, ознайомлений із розвідданими про раніше висланих російських дипломатів, назвав їх можливе повернення у більшій кількості вкрай тривожним.
-
Росія створила новий підрозділ спецслужб, завданням якого є проведення диверсій та атак на території Європи та за її межами. За даними західних розвідок, цей підрозділ діє під назвою Департамент спеціальних завдань (SSD) і базується у військово-розвідувальному штабі на околиці Москви, у комплексі “Акваріум”.
- У Польщі двох росіян засудили до 5,5 років позбавлення волі за шпигунство та зв’язки з російською приватною військовою компанією “Вагнер”.
Прем’єр-міністр Швеції Ульф Крістерссон заявив, що країна планує збільшити виплати мігрантам за повернення додому з 900 до 32 000 євро. За його словами, “абсолютно необхідно встановити контроль над міграцією”.
Пакистанські військові повідомили, що провели випробування ракети дальнього радіусу дії на тлі загострення напруженості у відносинах з Індією після нападу, в якому загинуло понад двадцять осіб, здебільшого туристів, у контрольованому Індією Кашмірі.
Президента Сербії Александра Вучича виписали з Військово-медичної академії в Белграді після короткої госпіталізації.
Партизанський рух “Атеш” повідомив, що 12 російських військових покинули свої позиції на передовій у Херсонській області.
Президент Володимир Зеленський повідомив, що Україна готує санкції проти посередників Росії в інших країнах, що допомагають Росії уникати міжнародних обмежень.