У США припускають, що Росія хоче відновити шпигунську мережу під дипломатичними прикриттями

Джерело: CNN

Росія розглядає переговори з адміністрацією Трампа щодо відновлення значної дипломатичної присутності в США як шанс відновити свою шпигунську мережу на Заході, заявляють чинні та колишні американські чиновники.

США і Росія домовилися розпочати переговори про відновлення роботи своїх посольств і консульств після телефонної розмови між Дональдом Трампом і Володимиром Путіним та подальшої зустрічі на вищому рівні в Ер-Ріяді на початку місяця.

У четвер делегації США і Росії зустрілися в Туреччині для обговорення деталей відновлення дипмісій, зокрема штатного розкладу, віз та фінансових питань. Держдеп США назвав переговори “конструктивними” та анонсував їх продовження.

Держсекретар Марко Рубіо наголосив на важливості відновлення дипломатичних послуг, однак західні чиновники вважають це поступкою Москві, яка прагне повернути розвідників під дипломатичним прикриттям у США.

За останнє десятиліття шпигунські можливості Росії ослабли через масові висилки агентів із посольств, особливо після вторгнення в Україну.

За даними двох американських посадовців, Москва робить це питання пріоритетним і відкладає нову зустріч на високому рівні, поки не досягне прогресу у відновленні своєї дипломатичної присутності в США.

“Ми незабаром дізнаємося, чи дійсно Росія готова до добросовісної участі. Якщо на стамбульській зустрічі буде досягнутий прогрес, ми очікуємо на повторну зустріч з цих питань на вищому рівні”, – сказав представник Держдепартаменту.

Колишній американський чиновник зазначив, що Росія прагне продовжити перебування своїх працівників у США, щоб підвищити ефективність їхньої роботи та вербування.

Представник Конгресу, ознайомлений із розвідданими про раніше висланих російських дипломатів, назвав їх можливе повернення у більшій кількості вкрай тривожним.

Урядове агентство США, яке регулює телебачення, почало розслідування політики різноманітності в Disney.

Польща має намір витрачати 5% ВВП на оборону вже у 2026 році, підтвердив міністр оборони Владислав Косіняк-Камиш 3 квітня після зустрічі міністрів оборони ЄС у Варшаві.

Білий дім звільнив щонайменше трьох співробітників Ради національної безпеки, після того, як президент США Дональд Трамп зустрівся з конспірологинею Лорою Лумер і та заявила про “нелояльність” цих посадовців.

Президент США Дональд Трамп змінив керівництво Кеннеді-центру, що призвело до скасування мистецьких подій та звільнення артистів.

3 квітня заявив президент Фінляндії Александер Стубб заявив, що Франція або Велика Британія мають взяти на себе ініціативу у взаємодії з Росією в межах європейських зусиль щодо врегулювання війни РФ проти України.