У США припускають, що Росія хоче відновити шпигунську мережу під дипломатичними прикриттями

Джерело: CNN

Росія розглядає переговори з адміністрацією Трампа щодо відновлення значної дипломатичної присутності в США як шанс відновити свою шпигунську мережу на Заході, заявляють чинні та колишні американські чиновники.

США і Росія домовилися розпочати переговори про відновлення роботи своїх посольств і консульств після телефонної розмови між Дональдом Трампом і Володимиром Путіним та подальшої зустрічі на вищому рівні в Ер-Ріяді на початку місяця.

У четвер делегації США і Росії зустрілися в Туреччині для обговорення деталей відновлення дипмісій, зокрема штатного розкладу, віз та фінансових питань. Держдеп США назвав переговори “конструктивними” та анонсував їх продовження.

Держсекретар Марко Рубіо наголосив на важливості відновлення дипломатичних послуг, однак західні чиновники вважають це поступкою Москві, яка прагне повернути розвідників під дипломатичним прикриттям у США.

За останнє десятиліття шпигунські можливості Росії ослабли через масові висилки агентів із посольств, особливо після вторгнення в Україну.

За даними двох американських посадовців, Москва робить це питання пріоритетним і відкладає нову зустріч на високому рівні, поки не досягне прогресу у відновленні своєї дипломатичної присутності в США.

“Ми незабаром дізнаємося, чи дійсно Росія готова до добросовісної участі. Якщо на стамбульській зустрічі буде досягнутий прогрес, ми очікуємо на повторну зустріч з цих питань на вищому рівні”, – сказав представник Держдепартаменту.

Колишній американський чиновник зазначив, що Росія прагне продовжити перебування своїх працівників у США, щоб підвищити ефективність їхньої роботи та вербування.

Представник Конгресу, ознайомлений із розвідданими про раніше висланих російських дипломатів, назвав їх можливе повернення у більшій кількості вкрай тривожним.

На Сумщині за минулу добу, 22 червня, внаслідок російських атак загинуло троє осіб, ще 13 постраждало. Серед жертв та поранених – діти.

Зранку 23 червня російські окупанти вдарили по Запорізькому району.

Вранці 23 червня російські окупанти атакували зупинку громадського транспорту у Херсоні, поранивши чоловіка.

Протягом ночі 23 червня російські окупанти атакували Дніпропетровщину. Є постраждалий та руйнування.

США у Радбезі ООН закликали РФ укласти мирну угоду з Україною наголосивши, що час не на боці Москви.