У США росіянину висунули звинувачення в організації масштабної мережі кіберзлочинності
Джерело: CNN
У США громадянину РФ висунули звинувачення у керуванні глобальною мережаю кіберзлочинців, яка завдала збитків людям з різних куточків світу на сотні мільйонів доларів.
В обвинувальному акті федерального суду США вказано, що через дії злочинного угруповання постраждали громадяни США з різноманітних галузей економіки: від стоматологічної клініки у Лос-Анджелесі до музикальної компанії у Теннессі.
Мін’юст США повідомив, шо працює над тим, аби повернути постраждалим кошти: мовиться про понад 24 млн доларів у криптовалюті, які вкрав росіянин. Міністерство вже вилучило ці кошти.
Обвинувачений у справі – 48-річний Рустам Рафаїлович Галлямов, мешканець Москви. Його вважають розробником шкідливого програмного забезпечення у 2008 році, з допомогою якого він заразив сотні тисяч комп’ютерів по всьому світу.
Шкідливе ПЗ під назвою Qakbot використовували для атак на різноманітні установи, зокрема урядові, з метою подальшого вимагання коштів.
Qakbot користувались низка інших хакерів, які платили Галлямову частину прибутку отриманого від атаки. До прикладу, лише від атаки на музичну компанію у Теннессі росіянин отримав понад 300 000 доларів.
Ще у 2023 році правоохоронні органи США та Європи вилучили низку комп’ютерів, заражених Qakbot, та мільйони доларів, які отримали хакери.
Після цього Галлямов почав шукати нові способи, аби передати шкідливе програмне забезпечення хакерам.
Зокрема, за даними ФБР, Галлямов зі спільниками почали масовано надсилати компаніям спам-листи чи листи з підписками на інформаційні бюлетені. Згодом хакери видавали себе за IT-підтримку і пропонували виправити проблему.
У 2023 році Держдеп запропонував 10 млн доларів за інформацію про осіб, які стоять за Qakbot. Проте невідомо, чи допомогло саме це уряду вийти на Галлямова.
Одними з основних клієнтів Галлямова були хакери з банди Conti, яка заробила не менше 25 млн доларів під час серії атак у 2021 році, використовуючи шкідливе ПЗ росіянина.
Невідомо, чи видасть Росія свого громадянина США, оскільки між країнами немає угоди про екстрадицію, а Кремль не переслідує хакерів у Росії, якщо вони не атакують російські установи.
- Група російських кіберзлочинців стоїть за атакою програм-вимагачів, яка зупинила операції та тести у великих лікарнях Лондона, повідомив колишній виконавчий директор Національного центру кібербезпеки. Він додав, що ця група має “дворічну історію атак на організації по всьому світу”.
14 червня відзначають Всесвітній день донора крові, Всесвітній день в’язання на публіці, Всесвітній день жонглювання та Всесвітній день ляльок. Християни сьогодні згадують пророка Єлисея.
За даними синоптиків у суботу, 14 червня, опади пройдуть майже у всіх областях.
Сейм Польщі заборонив вхід на територію парламенту євродепутату Гжегожу Брауну, відомому своїми антиєвропейською та антиукраїнською риторикою.
Увечері 13 червня в Івано-Франківську двоє невідомих напали на військовослужбовця, побили його та втекли.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 13 червня. Від початку доби на фронті відбулося 175 бойових зіткнень.