У США розслідують масштабну кібератаку з боку Китаю на телекомунікаційні компанії
Джерело: The Wall Street Journal
Кібератака, ймовірно, пов’язана з китайським урядом, була націлена на мережу низки американських провайдерів широкосмугового доступу, потенційно отримавши доступ до інформації із систем, які федеральний уряд США використовує для санкціонованих судом запитів на прослуховування телефонних розмов у мережі.
Китайський уряд проник у мережі американських провайдерів, ймовірно, отримавши доступ до інформації із систем, які федеральний уряд використовує для санкціонованого судом прослуховування.
У виданні зауважили, що кібератаку проводила хакерська група Salt Typhoon понад місяць. Окрім того, хакери мали доступ до інших траншів більш загального інтернет-трафіку.
Серед постраждалих від атаки: Verizon Communications, AT&T і Lumen Technologies. Згідно з федеральним законодавством, телекомунікаційні компанії зобов’язані дозволяти владі доступ до даних за рішенням суду.
Нині наслідки втручання розслідує уряд США та аналітики приватного сектора, оскільки це “викликає занепокоєння”.
Своєю чергою, речник посольства Китаю у США Лю Пенгу наголосив, що Китай “рішуче проти кібератак і кіберкрадіжок” у всіх формах.
Зауважимо, раніше глава Австралійської служби безпеки й розвідки Майк Баргес заявив, що Китай вдається до безпрецедентної в історії людства розвідувальної діяльності. Метою Пекіна є викрадення інтелектуальної власності.
- У відповідь на зростання геополітичного напруження та внутрішні виклики, КНР значно збільшила активність своїх шпигунських агентств, зокрема Міністерства державної безпеки (MSS). Це відомство посилило свої зусилля у сфері національної безпеки, звертаючи особливу увагу на зовнішні загрози.
У Ростовській області Росії почали обмежувати роботу мобільного інтернету та зв’язку “з метою безпеки”.
Російське військове командування відправило комісію в 1196-й мотострілецький полк, розташований на території окупованої Херсонщини.
Намагання Росії зміцнити свою військову базу на сході Лівії, після повалення режиму Асада у Сирії, зіштовхуються зі спротивом з боку лівійського уряду.
Вчора, 20 грудня, Рада директорів Міжнародного валютного Фонду затвердила шостий перегляд програми “Механізм розширеного фінансування” (EFF), що дає Україні доступ до приблизно 1,1 млрд доларів.
США скасували нагороду в 10 мільйонів доларів за Ахмеда аль-Шараа, лідера “Хайят Тахрір аш-Шам” (ХТШ) – угруповання, яке повалило режим Башара Асада.