У США жінка подала до суду на клініку, через помилку якої вона народила чужу дитину
Джерело: The Washington Post
У США Крістена Мюррей подала позов проти клініки після того, як виявила, що через помилку під час екстракорпорального запліднення (ЕКЗ) народила не свою біологічну дитину.
Як розповіли у виданні, для проходження процедури ЕКЗ Мюррей звернулася до клініки Coastal Fertility Specialists у місті Савана, штат Джорджія, у 2022 році. Для процедури використали яйцеклітини жінки та сперму донора, якого вона обрала. Крістен шукала людину зі схожими на себе рисами: білою шкірою, світлим волоссям і блакитними очима.
29 грудня 2023 року вона народила хлопчика, але дитина виявилася темношкірою.
Згідно з повідомленням, у жінки одразу з’явилися сумніви у тому, що це її дитина, однак вона вирішила виховувати хлопчика як власного.
У березні 2024 року клініка провела перевірку та з’ясувала, що під час процедури Крістині Мюррей випадково імплантували ембріон іншої пари. Біологічні батьки хлопчика подали позов про встановлення опіки.
Вже у травні 2024 року суд постановив, що жінка має віддати немовля біологічним батькам.
Крістена Мюррей подала позов проти клініки, звинувативши її у професійній недбалості. Вона стверджує, що ця помилка залишила їй глибокі психологічні травми.
“Дії клініки майже зруйнували мене, завдали непоправної шкоди моїй душі та змусили мене сумніватися, чи повинна я бути матір’ю взагалі”, – заявила вона.
Керівництво клініки Coastal Fertility Specialists визнало свою помилку, назвавши ситуацію “безпрецедентною”, та запевнили, що запровадили додаткові заходи безпеки для запобігання подібним випадкам у майбутньому.
При цьому вказано, що Крістен Мюррей досі не знає, чи був її власний ембріон імплантований комусь іншому.
“Є шанс, що моя біологічна дитина зараз росте в іншій родині”, – йдеться у позові.
Жінка вирішила повторно пройти процедуру ЕКЗ, але вже в іншій клініці.
- У Чорногорії 57-річна жінка, Соня Міротіч, поділилася новиною, що вона чекає на свою першу дитину після 22 років спроб завагітніти.
Держсекретар США Марко Рубіо розпочинає поїздку до ОАЕ, Кувейту та Бахрейну на тлі переговорів Вашингтона з Тегераном щодо завершення війни на Близькому Сході. Однією з головних тем стане безпечний і вільний транзит через Ормузьку протоку.
Військові М’янми відповідальні за загибель щонайменше 702 цивільних протягом шести місяців виборчого періоду. Новий звіт ООН описує різке погіршення ситуації з правами людини в М’янмі на тлі контрольованих військовими виборів. Найбільшим джерелом руйнувань і жертв, за оцінкою організації, залишаються авіаудари.
Федеральний суд у Вашингтоні заблокував адміністрації Дональда Трампа використання оновленої імміграційної бази SAVE для перевірки виборчих списків штатів. Правозахисники попереджали, що така система може помилково позбавити права голосу законних виборців.
Верховний суд Іспанії засудив колишнього міністра транспорту Хосе Луїса Абалоса до 24 років ув’язнення у справі про корупцію під час закупівлі масок у пандемію COVID-19. Його колишній помічник Кольдо Гарсія отримав 19 років.
Група податкових експертів і колишніх посадовців IRS заявила в суді, що Міністерство юстиції США незаконно надало Дональду Трампу, його родині та бізнесу захист від податкових перевірок. На їхню думку, така домовленість може порушувати конституційну заборону на отримання президентом додаткової вигоди від держави.