У Стокгольмі архітектори презентували проєкти для збереження культурної спадщини України

Джерело: Мінкульт

У межах проєкту UREHERIT архітектори презентували перші проєкти задля збереження української культурної спадщини.

Сьогодні, 14 травня, у Стокгольмі відбувся семінар в межах проєкту “UREHERIT: Архітектори для спадщини в Україні: відтворення ідентичності та пам’яті”. Це вперше такий широкий міжнародний консорціум архітектурних організацій об’єднав зусилля для збереження української спадщини та культури.

До проєкту залучили 11 фахових організацій із дев’яти країн Європи. Проведення такого заходу – важлива трансляція європейського досвіду збереження пам’яток та історичного середовища в українські реалії.

“Сьогодні зібрались люди, які небайдужі до української культурної спадщини, фахівці, які готові працювати в інтересах нашої країни. Прошу вас і надалі залишатися такими ж активними в пошуку нових форм та самовдосконаленні. Держава готова чути всі ефективні рішення. Ми завжди готові разом визначати проблематику на місцях, в кожному конкретному випадку, й спільно шукати її розв’язання. Нехай результати роботи цього проєкту будуть максимально практичними”, – прокоментував т. в. о. міністра культури та інформаційної політики України Ростислав Карандєєв під час онлайн-звернення до учасників семінару.

“UREHERIT: Архітектори для спадщини в Україні: відтворення ідентичності та пам’яті” – це трирічний міжнародний європейський культурний проєкт для розвитку компетенції щодо охорони спадщини, відновлення культурно значущих планів і проєктів та розширення можливостей місцевих громад як інструменту для побудови нової, демократичної та сталої України.

Проєкт ініційований Асоціацією архітекторів Литви. Він співфінансується програмою Європейського Союзу “Креативна Європа”.

Освітній напрямок роботи проєкту дозволить підняти не лише фаховий рівень дослідників та практиків, а й залучити до цього напряму студентську молодь. Вже зараз Україна гостро відчуває брак кадрів у сфері охорони культурної спадщини, а в перспективі для країни стоятиме завдання відновлення знищеного війною надбання. Адже за період повномасштабного вторгнення РФ вже зруйнувала або пошкодила 1062 об’єкти культурної спадщини.

Під час конференції її учасники презентували перші проєкти щодо збереження української культурної спадщини. Вони показують, наскільки багатою і різноманітною є культурна спадщина України та наскільки вона поєднана з європейським контекстом.

Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.

10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.

Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією. 

Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення. 

Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.