У столичній школі однолітки побили підлітка: прокуратура зреагувала

Джерело: Дмитро Лубінець/Telegram

22 квітня уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець повідомив про інцидент з побиттям підлітка у київській школі №81. Школяр зазнав тяжкої травми, водночас дитину прооперували лише на десятий день після побиття, оскільки хлопчик нічого не сказав батькам.

Мати хлопця закликала омбудсмена взяти ситуацію під свій контроль й сприяти у розслідуванні ситуації. У своєму звернені вона повідомила, що дитина перебуває на інклюзивній формі навчання. У класі є асистент вчителя.

Одначе, попри неодноразові скарги матері, адміністрація школи не вжила заходів щодо створення безпечних умов для здобуття освіти. Зокрема, під час перерви через відсутність чергових вчителів дитина стала жертвою булінгу від інших учнів. Лубінець акцентував, що підліток й раніше зазнавав психологічного приниження й фізичних знущань.

Омбудсмен наголосив, що право на захист від насильства, посягання на честь та гідність визначено статтею 19 Конвенції про права дитини, статтями 28, 52 Конституції України, статтею 10 Закону України “Про охорону дитинства”.

Ніхто не може бути підданий цькуванню, катуванню, жорстокому поводженню. Будь-яке насильство над дитиною переслідуються законом.

Уповноважений з прав людини відкрив провадження за цим фактом. З метою поновлення прав дитини звернувся до ГУНП в м. Києві, задля виявлення всіх епізодів можливого жорстокого поводження з дитиною.

Окрім цього, скерував запит до Дніпровської районної в м. Києві державної адміністрації з метою проведення службового розслідування щодо належного виконання обов’язків працівниками закладу, до повноважень яких належить контроль за захистом прав та інтересів дітей.

Інформуючи про інцидент, Лубінець принагідно нагадав, що відповідальність за булінг застосовується не лише за його вчинення, а й за приховування таких випадків.

Своєю чергою, Київська міська прокуратура зазначила, що нині за заявою матері дитини проводиться досудове розслідування за фактом нанесення умисних легких тілесних ушкоджень. Санкція статті передбачає до 850 грн штрафу або до 200 годин громадських робіт, або виправні роботи на строк до одного року.

Довідка. Булінг — це агресивна та вкрай неприємна поведінка однієї дитини або групи дітей стосовно іншої дитини, що супроводжується постійним фізичним і психологічним тиском. Дитину систематично дражнять образливим для неї чином, навмисно не приймають у колектив, залякують, шантажують або навіть б’ють.

26 травня президент Володимир Зеленський звернувся до глави США Джо Байдена та китайського лідера Сі Цзіньпіна з закликом взяти участь у Глобальному саміті миру.

Міністерка фінансів США Джанет Єллен заявила, що європейські банки, працюючи у Росії, постають перед зростаючими ризиками. Нині США розглядають можливість посилення вторинних санкцій щодо банків, викритих у сприянні операціям у межах військових зусиль Росії.

У Генеральному штабі ЗСУ повідомили оперативну інформацію станом на 22.30 26 травня щодо російського вторгнення. Від початку доби на фронті відбулося 95 бойових зіткнень.

Президент Володимир Зеленський зустрінеться з прем’єр-міністром Іспанії Педро Санчесом у Мадриді 27 травня. Сторони мають намір підписати угоду щодо гарантій безпеки для України. Текст документа погодили 7 травня.

Представники розвідки США та союзників відслідковують зростання кількості диверсійних операцій у Європі з боку РФ. Дії РФ є частиною російської кампанії з підриву постачання озброєння Україні.