У столиці Сомалі внаслідок вибуху терориста-смертника – троє загиблих та двоє поранених
Джерело: Reuters
У вівторок, 16 січня, влада Сомалі повідомила, що внаслідок вибуху терориста-смертника в столиці Сомалі Могадішо загинуло троє осіб і ще двоє зазнали поранень. Відповідальність за цю атаку взяло на себе бойове угруповання “Аш-Шабаб”.
Поки його переслідувала поліція, терорист-смертник підірвав себе біля ресторану Al Hindi в Могадішо.
Пов’язане з Аль-Каїдою угруповання “Аш-Шабаб” заявило, що ціллю вибуху стали представники місцевої безпеки.
“Аш-Шабаб” часто атакує військові аванпости та цивільні й урядові цілі в рамках кампанії з повалення уряду Сомалі та встановлення власного правління на основі свого тлумачення ісламського закону шаріату.
- Речник Міністерства закордонних справ України Олег Ніколенко в п’ятницю, 12 січня, повідомив, що четверо українців перебувало на гелікоптері Організації Об’єднаних Націй, який цього тижня захопили бойовики “Аш-Шабааб” у центральній частині Сомалі.
- Міністр національної безпеки Ізраїлю Ітамар Бен Гвір повідомив про підготовку законопроєкту, згідно з яким в країні буде введено смертну кару для терористів.
Посольство США в Києві попереджає про можливу масштабну повітряну атаку, яка може статися в будь-який момент протягом наступних кількох днів.
Президентка Мексики Клаудія Шейнбаум повідомила, що її країна подала до суду на компанію Google за те, що вона позначає Мексиканську затоку як “Американську” для користувачів зі США.
Після того, як міністерка освіти США оголосила, що Гарвард більше не отримуватиме федеральних грантів, у мережах з’явилося зображення, на якому нібито видно, як університет додає рукописні червоні позначки на документ, підкреслюючи граматичні помилки. Однак насправді це було лише жартом від користувача X, який зробив ці позначки заради жарту.
Президент Польщі Анджей Дуда розкритикував військовий парад у Москві, зазначивши, що історична правда полягає в тому, що саме Росія, разом з нацистською Німеччиною, розпочала Другу світову війну, напавши на Польщу у 1939 році.
Міністр закордонних справ Андрій Сибіга повідомив, що Україна висилає двох угорських дипломатів у відповідь на дії Угорщини.