У світі росте кількість хворих на рак легенів серед некурців – дослідження
Джерело: The Guardian, дослідження в The Lancet Respiratory Medicine journal
Частка випадків раку легенів серед людей, які ніколи не курили, зростає. Забруднення повітря є важливим чинником, що впливає на цей процес.
За даними Міжнародного агентства з вивчення раку, рак легенів займає п’яте за поширеністю місце серед причин смерті від раку у некурців.
Зокрема, у некурців найчастіше діагностують аденокарциному.
Згідно з дослідженням, опублікованим в The Lancet Respiratory Medicine journal, близько 200 000 випадків аденокарциноми були пов’язані з впливом забрудненого повітря у 2022 році, причому найбільший вплив спостерігається в Східній Азії, зокрема в Китаї.
“Зі зменшенням поширеності куріння, як це спостерігається у Великобританії та США, частка раку легенів, діагностованого серед тих, хто ніколи не курив, має тенденцію до зростання. Чи збільшиться глобальна частка аденокарцином, викликаних забрудненням навколишнього повітря, залежить від відносного успіху майбутніх стратегій, спрямованих на скорочення вживання тютюну і забруднення повітря в усьому світі”, – сказав провідний автор дослідження доктор Фредді Брей.
Рак легенів залишається основною причиною захворюваності та смертності від раку в усьому світі. У 2022 році у близько 2,5 мільйонів людей діагностували це захворювання. Але структура захворюваності за підтипами за останні десятиліття кардинально змінилася.
З чотирьох основних підтипів раку легенів (аденокарцинома, плоскоклітинний рак, дрібноклітинний рак і великоклітинний рак) аденокарцинома стала панівним підтипом як серед чоловіків, так і серед жінок.
У 2022 році на аденокарциному припадало 45,6% світових випадків раку легенів серед чоловіків і 59,7% світових випадків раку легенів серед жінок. У 2020 році відповідні показники становили 39,0% та 57,1%.
На аденокарциному припадає до 70% випадків раку легенів серед тих, хто ніколи не палить.
Наразі чоловіки все ще становлять більшість випадків захворювання на рак легенів (близько 1,6 мільйона у 2022 році), але розрив між захворюваністю на рак легенів серед чоловіків і жінок скорочується: у 2022 році у близько 900 000 жінок діагностовано рак легенів.
- Нове дослідження показало, що кожна викурена цигарка у середньому може скоротити загальну тривалість життя на 20 хвилин.
- У семи країнах лікарі почали випробування на пацієнтах першої у світі мРНК-вакцини проти раку легенів.
- Результати дослідження, проведеного групою вчених у Південній Кореї, свідчать, що відмова від куріння в будь-якому віці допомагає знизити ризик розвитку раку, і найбільш суттєві зміни відбуваються після першого десятиліття відмови від шкідливої звички.
PlayStation Network зазнав масштабного збою по всьому світу. У ніч на 8 лютого в мережі стався масовий збій, який торкнувся гравців у різних країнах, включаючи Україну.
Генеральний хірург США Вівек Мурті попередив про підвищений ризик раку через алкоголь. Інший федеральний звіт зазначив, що понад дев’ять напоїв на тиждень збільшує ймовірність смерті через зв’язок алкоголю з цілою низкою проблем зі здоров’ям.
Заяви Трампа про Сектор Гази мають насторожити Москву, оскільки, натхненний досягненнями на Близькому Сході, президент США, ймовірно, прагнутиме забезпечити стабільний мир в Україні, пише The Telegraph.
Федеральний суддя тимчасово обмежив доступ Департаменту урядової ефективності (DOGE), який очолює Ілон Маск, до критично важливої платіжної системи Міністерства фінансів.
Президент Володимир Зеленський заявив, що лідер РФ Володимир Путін не налаштований на переговори, а готується до подальшого ведення війни, і не лише проти України.