У світі споживання викопного палива досягло рекордного рівня
Джерело: Reuters
Торік світове споживання викопного палива досягло рекордного рівня – вперше викиди збільшилися до понад 40 гігатонн CO2. Відтак у 2023 році споживання викопного палива та енергетичні викиди досягли історичних максимумів.
У 2024 році – вперше в історії – споживання нафти перевищило 100 мільйонів барелів на день.
Хоча є тенденція на використання відновлюваних джерел, попит на викопне паливо стає перешкодою для переходу до енергоспоживання з меншим вмістом вуглецю.
Підвищення глобальної температури майже досягло 1,5 градуса Цельсія. Це та межа, за якою, як стверджували вчені, зростає ймовірність теплових хвиль, посух та повеней.
У світовому енергобалансі частка відновлюваних джерел склала 15%. Використання ж викопного палива зросло на 1,5% у 2023 році, становлячи 81,5% від загального енергетичного балансу.
Це зростання розподілене нерівномірно географічно. В Європі частка викопного палива в енергетиці впала нижче 70% – вперше після промислової революції.
У країнах Глобального Півдня економічний розвиток і покращення якості життя стимулюють зростання споживання викопного палива, оскільки вони більше покладаються на вугілля, газ та нафту.
У Китаї використання викопного палива зросло на 6%, досягнувши нового максимуму. Утім, на країну припало й більше як половина світового приросту виробництва відновлюваної енергії торік.
- Викиди, спричинені за два роки повномасштабної російсько-української війни, перевищили щорічні викиди парникових газів, створені окремо 175 країнами, що посилило глобальну кліматичну кризу.
У Запоріжжі внаслідок російського удару загинуло двоє людей, серед яких 14-річна дівчина. Ще дев’ятеро осіб отримали поранення.
NASA запустило “додаток щотижневих досягнень” для своїх співробітників, який дозволить відстежувати їхню продуктивність. Це є частиною зусиль агентства виконати одну з вимог Ілона Маска щодо ефективності роботи уряду.
Сьогодні, 21 березня бюджетний комітет Німеччини погодив виділення додаткових 3 млрд євро на військову допомогу Україні після того, як майбутній канцлер Фрідріх Мерц ухвалив реформи, спрямовані на збільшення інвестицій в оборонну сферу.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 21 березня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 124 бойових зіткнення.
Уряд Великої Британії уклав угоду з ірландською компанією Thales на виробництво понад 5 тисяч протитанкових керованих ракет для України.