У Танзанії внаслідок повені та зсуву ґрунту загинуло щонайменше 47 осіб

Джерело: DW з посиланням на місцеві ЗМІ

На півночі Танзанії внаслідок повені та зсуву ґрунту загинули щонайменше 47 людей, ще 85 травмувалися.

Як повідомляється, зливи, які обрушилися 2 грудня на місто Катеш, розташоване за 300 кілометрів від столиці Танзанії Додоми, спричинили масштабні руйнування і призвели до загибелі людей.

Зазначено, що вранці 3 грудня у місті з населенням близько 13 тисяч осіб стався зсув ґрунту, що зійшов з четвертої заввишки гори Танзанії – Хананг. Він зніс із фундаментів будинки та знищив дорогу.

Стихія забрала щонайменше 47 життів, 85 осіб зазнали поранень.

Президентка Танзанії Самія Хасан, яка зараз знаходиться в Дубаї на Конференції ООН з питань зміни клімату (COP28), висловила співчуття сім’ям жертв стихії та запевнила, що на порятунок людей спрямовані додаткові урядові сили.

  • Зливові дощі над південно-західним японським островом Кюсю спричинили повені та зсуви ґрунту, внаслідок яких загинуло 6 осіб, ще 3 – зникли безвісти.

У Центрі національного спротиву поінформували про нову небезпеку для українських аграріїв на тимчасово окупованих територіях України. Зокрема землеробів застерігають від так званих “пільгових кредитів” від росіян.

21 квітня розпочинаються спільні литовсько-польські тактичні навчання з авіаційним елементом “Хоробрий грифон 24/II/Brave Griffin 24/II”. У навчаннях також візьмуть участь союзники із США та Португалії.

Українські війська можуть зазнати додаткових невдач у найближчі тижні, очікуючи на вже ухвалену військову допомогу США, яка дозволить Україні стабілізувати фронт, однак, ймовірно, постачання зможуть пригальмувати нинішній російський наступ.

Сьогодні, 21 квітня, п’ята річниця другого туру президентських виборів 2019 року, які завершилися перемогою тоді…

Міністр оборони Лаурінас Кащюнас домовився з головою МВС Аґне Білотайте про комплексне посилення охорони кордону. Глави відомств пропонують у найкоротші терміни забезпечити прикордонників важчим озброєнням та зміцнити деякі ділянки кордону.