У Telegram поновили роботу офіційних українських ботів
Джерело: Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки у Facebook
У месенджері Telegram поновлено функціонування офіційних українських ботів. Зокрема відновлено роботу ботів Головного управління розвідки, Служби безпеки України, а також бота Міністерства цифрової трансформації “єВорог”.
У повідомленні нагадали, що ворог може створювати псевдоботів або ботів-двійників, які поширюють дезінформацію або збирають особисті дані. Для захисту від цього Центр рекомендує використовувати інструмент для перевірки чат-ботів за посиланням.
Також рекомендується підписуватися на офіційний канал SPRAVDI у WhatsApp та Viber, де дані користувачів знаходяться під більш надійним захистом. Для підписки за посиланням.
Що передувало
Увечері 28 квітня стало відомо про припинення роботи низки Telegram-ботів, серед яких боти, що передавали інформацію про пересування ворожих сил і координували рух опору на окупованих територіях.
Зокрема, “єВорог” і Stop Russian War, створені у 2022 році, використання у передачі даних про переміщення окупантів. Бот @Rus_ni_peace_da_bot від Telegram-каналу “Николаевский Ванек” дозволяв передавати координати ворожого війська, однак вчора посилання не працювало.
- Довгоочікуване постачання винищувачів F-16 вже на порозі в Україну. Однак, новітні літаки американського виробництва можуть опинитися на найбільш небезпечному полі бою, протистоячи російським винищувачам та маневруючи від ворожих систем ППО.
Самопроголошений президент РБ Олександр Лукашенко заявив, що Білорусь не планує долучатися до бойових дій проти України. Він звернувся до посла РФ Бориса Гризлова, закликавши не втягувати країну у війну.
25 червня речник ВМС ЗСУ Дмитро Плетенчук спростував інформацію про нібито відступ російських військ із Кінбурнської коси.
25 червня президент Володимир Зеленський повідомив про затвердження 40-денної операції СБУ щодо впливу на РФ, аби домогтися завершення повномасштабної війни.
Правоохоронці оголосили підозру старшій лейтенантці військової частини на Львівщині через закупівлю генераторів за завищеними цінами. Держава зазнала збитків на понад 18,6 млн грн.
Сухопутні війська Збройних сил України відреагували на поширену в медіа інформацію щодо 425-го окремого штурмового полку “Скеля”. У командуванні заявили, що за наведеними фактами вже працюють уповноважені органи, а сама ситуація перебуває на контролі.