У Telegram поновили роботу офіційних українських ботів
Джерело: Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки у Facebook
У месенджері Telegram поновлено функціонування офіційних українських ботів. Зокрема відновлено роботу ботів Головного управління розвідки, Служби безпеки України, а також бота Міністерства цифрової трансформації “єВорог”.
У повідомленні нагадали, що ворог може створювати псевдоботів або ботів-двійників, які поширюють дезінформацію або збирають особисті дані. Для захисту від цього Центр рекомендує використовувати інструмент для перевірки чат-ботів за посиланням.
Також рекомендується підписуватися на офіційний канал SPRAVDI у WhatsApp та Viber, де дані користувачів знаходяться під більш надійним захистом. Для підписки за посиланням.
Що передувало
Увечері 28 квітня стало відомо про припинення роботи низки Telegram-ботів, серед яких боти, що передавали інформацію про пересування ворожих сил і координували рух опору на окупованих територіях.
Зокрема, “єВорог” і Stop Russian War, створені у 2022 році, використання у передачі даних про переміщення окупантів. Бот @Rus_ni_peace_da_bot від Telegram-каналу “Николаевский Ванек” дозволяв передавати координати ворожого війська, однак вчора посилання не працювало.
- Довгоочікуване постачання винищувачів F-16 вже на порозі в Україну. Однак, новітні літаки американського виробництва можуть опинитися на найбільш небезпечному полі бою, протистоячи російським винищувачам та маневруючи від ворожих систем ППО.
Служба зовнішньої розвідки України фіксує перехід у гостру фазу ворожої інформаційної операції, яку веде РФ проти України. Зауважується, що мета – ліквідувати українську державність не на полі бою, а “у головах людей”: через делегітимізацію української влади, знецінення демократичних інституцій та нав’язування зовнішнього політичного сценарію з ознаками контрольованої капітуляції.
Глава Офісу президента України Андрій Єрмак повідомив, що у межах Bring Kids Back UA вдалося повернути ще одинадцятьох дітей з тимчасово окупованих територій та території РФ.
Нова зустріч Контактної групи з питань оборони України у “форматі Рамштайн” відбудеться 11 квітня у Брюсселі під головуванням Великої Британії та Німеччини.
Україна у березні експортувала товарів на понад $3,6 млрд — це на 4,5% більше, ніж у березні минулого року, та на 18% більше проти лютого 2025 року. Тоді як усього за перший квартал 2025 року експорт товарів сягнув майже $9,9 млрд.
2 квітня прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що загальний дефіцит фінансування потреб на відбудову України у 2025 році становить майже $10 млрд.