У Тернополі шахрай видурив у дружини військовополоненого понад ₴160 тисяч
Джерело: ГУНП у Тернопільській області
У Тернополі дружину військовополоненого ошукали на 162 тисячі гривень. Шахрай обіцяв допомогти зі звільненням чоловіка з полону.
У лютому цього року вона отримала сповіщення, що її чоловік перебуває в полоні, після чого з нею зв’язався знайомий сестри, мобілізований військовий, і запропонував допомогу у швидкому звільненні чоловіка. Щоправда, він назвав ціну 150 тисяч гривень за “послугу”. Жінка погодилася і перерахувала гроші. Пізніше вона доплатила ще 12 тисяч гривень – начебто на пальне та дрон.
Після восьми місяців очікувань і відсутності результатів, жінка зрозуміла, що стала жертвою шахрая, і звернулася до поліції.
Відкрито кримінальне провадження за шахрайство (ст. 190 КК України).
Поліція попереджає, що в Україні активізувалася нова хвиля шахрайства, пов’язана з обміном полонених, і закликає громадян бути обережними з пропозиціями “допомоги” за гроші.
“Аферисти видають себе за волонтерів, журналістів, представників державних структур, військових формувань та обіцяють швидке звільнення, важливу інформацію чи навіть організацію дзвінка з рідними. Не довіряйте їм, а тим більше – не платіть грошей”, – застерігають правоохоронці.
- Правоохоронці затримали на Черкащині чоловіка, який вимагав гроші у дружини безвісти зниклого військового та погрожував вбити їхню дитину.
5 лютого міністр оборони Рустем Умєров повідомив, що обговорив із делегацією Міжурядової агенції оборонного співробітництва Чехії (AMOS) розширення оборонної співпраці.
Суд у США ухвалив рішення, дозволивши судовий розгляд проти російського Сбербанку, визнавши його фінансування бойовиків “ДНР” достатньою підставою для зняття суверенного імунітету. Позов подала сім’я 18-річного американця Куїнна Шансмана, котрий загинув унаслідок збиття літака рейсу MH17 над Донбасом у 2014 році.
У війні проти російських окупантів загинув 30-річний військовий і поет Максим Ємець. Він приєднався до Збройних Сил України ще в 19 років.
Українські десантники разом з іншими підрозділами в Курській області Росії захопили в полон 21 військовослужбовця армії окупантів.
4 лютого представники Європейської комісії, Європейської служби зовнішніх справ, Ради Європи, України та 37 держав погодили головні параметри для створення спеціального трибуналу щодо злочину агресії РФ проти України.