У Тернополі шахрай видурив у дружини військовополоненого понад ₴160 тисяч
Джерело: ГУНП у Тернопільській області
У Тернополі дружину військовополоненого ошукали на 162 тисячі гривень. Шахрай обіцяв допомогти зі звільненням чоловіка з полону.
У лютому цього року вона отримала сповіщення, що її чоловік перебуває в полоні, після чого з нею зв’язався знайомий сестри, мобілізований військовий, і запропонував допомогу у швидкому звільненні чоловіка. Щоправда, він назвав ціну 150 тисяч гривень за “послугу”. Жінка погодилася і перерахувала гроші. Пізніше вона доплатила ще 12 тисяч гривень – начебто на пальне та дрон.
Після восьми місяців очікувань і відсутності результатів, жінка зрозуміла, що стала жертвою шахрая, і звернулася до поліції.
Відкрито кримінальне провадження за шахрайство (ст. 190 КК України).
Поліція попереджає, що в Україні активізувалася нова хвиля шахрайства, пов’язана з обміном полонених, і закликає громадян бути обережними з пропозиціями “допомоги” за гроші.
“Аферисти видають себе за волонтерів, журналістів, представників державних структур, військових формувань та обіцяють швидке звільнення, важливу інформацію чи навіть організацію дзвінка з рідними. Не довіряйте їм, а тим більше – не платіть грошей”, – застерігають правоохоронці.
- Правоохоронці затримали на Черкащині чоловіка, який вимагав гроші у дружини безвісти зниклого військового та погрожував вбити їхню дитину.
Розвіддані, з якими ознайомилися американські та західні посадовці, свідчать про можливу зміну пріоритетів глави Росії Володимира Путіна у повномасштабній війні проти України. Замість прагнення до повного захоплення України, Кремль може зосередитися на короткострокових цілях — утриманні захоплених територій та зміцненні ослабленої економіки РФ.
Нові котушки на 25 та 30 км для оптоволоконних FPV-дронів української компанії 3DTech пройшли внутрішні випробування та вже серійно виробляються. Виробництво всіх котушок компанії повністю локалізовано в Україні, закуповується лише сировина.
У Генеральному штабі ЗСУ повідомили оперативну інформацію станом на 22:00 1 травня. Від початку цієї доби відбулося 140 бойових зіткнень.
Міністерство юстиції сформував Реєстр відомостей щодо незаконно депортованих Росією українських дітей. Технічне створення Реєстру вже завершене. Наразі здійснюється формування та подання перших особових справ.
1 травня Міноборони спільно з підприємством “Українська оборонна компанія” підписали Меморандум про взаєморозуміння у сфері державного гарантування якості, що є важливим елементом запровадження в Україні системи гарантування якості за стандартами НАТО.