У Тернополі шахрай видурив у дружини військовополоненого понад ₴160 тисяч
Джерело: ГУНП у Тернопільській області
У Тернополі дружину військовополоненого ошукали на 162 тисячі гривень. Шахрай обіцяв допомогти зі звільненням чоловіка з полону.
У лютому цього року вона отримала сповіщення, що її чоловік перебуває в полоні, після чого з нею зв’язався знайомий сестри, мобілізований військовий, і запропонував допомогу у швидкому звільненні чоловіка. Щоправда, він назвав ціну 150 тисяч гривень за “послугу”. Жінка погодилася і перерахувала гроші. Пізніше вона доплатила ще 12 тисяч гривень – начебто на пальне та дрон.
Після восьми місяців очікувань і відсутності результатів, жінка зрозуміла, що стала жертвою шахрая, і звернулася до поліції.
Відкрито кримінальне провадження за шахрайство (ст. 190 КК України).
Поліція попереджає, що в Україні активізувалася нова хвиля шахрайства, пов’язана з обміном полонених, і закликає громадян бути обережними з пропозиціями “допомоги” за гроші.
“Аферисти видають себе за волонтерів, журналістів, представників державних структур, військових формувань та обіцяють швидке звільнення, важливу інформацію чи навіть організацію дзвінка з рідними. Не довіряйте їм, а тим більше – не платіть грошей”, – застерігають правоохоронці.
- Правоохоронці затримали на Черкащині чоловіка, який вимагав гроші у дружини безвісти зниклого військового та погрожував вбити їхню дитину.
Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.
Українські наземні дрони взяли штурмом російську позицію та захопили у полон росіян. Це перший у сучасній війні підтверджений успішний штурм виключно безпілотних платформ.
Вдень 9 липня російські війська вдарили по Костянтинівці на Донеччині. Внаслідок авіаудару загинули троє осіб.
9 липня уряд Чехії погодив програму підготовки українських пілотів, котру реалізує державне підприємство LOM Praha. Тренування пройдуть до восьми українських пілотів.
Європейський суд з прав людини визнав РФ винною у масових і системних порушеннях прав людини на окупованих територіях України, починаючи з 2014 року й до повномасштабного вторгнення 2022-го. Це перше в історії ЄСПЛ настільки масштабне рішення щодо міждержавної справи, що підтверджує відповідальність РФ за вбивства, катування, депортації, утиски свободи слова, релігії та освіти, викрадення дітей і збиття МН-17.