У ТОП-50 трендів України на Spotify серед лідерів пісня «Да, я русский»

Джерело: Букви

Росія продовжує агресивну війну проти України, вбиваючи та обстрілюючи цивільних, проте рейтинги музичних чартів вкотре очолюють пісні російських виконавців. 

Зокрема, на Spotify у ТОП-50 трендів України друге місце посідає пісня “Да, я русский” з альбому “Сделано в России!”, який  випустили 15 березня в день виборів президента РФ.

Скрін Spotify

Лідирує в списку ТОП-50 трендів України трек “i like the way you kiss me” британського виконавця Artemas. Ця пісня також посідає перше місце в рейтингу ТОП-50 Україна.

Проте вже на другому місці трек “Последняя Любовь” російського репера Моргенштерна.

Скрін Spotify

Також у топі Spotify пісня білоруського виконавця Ap$ent “Можно я с тобой”. Білоруські медіа раніше повідомляли, що він висловився проти війни та виїхав з Білорусі.

Четверте місце в рейтингу посідає пісня російської виконавиці Daryana “Juice”.

Зауважимо, що тим часом як російські пісні лідирують в ТОП-50 Україна на Spotify, треки українських виконавців у рейтингу розпочинаються лише з шостого місця.

У ТОП-100 Україна на Apple Music ситуація трішки краща, оскільки в першу п’ятірку входять пісні українських виконавців. Проте сьоме та восьме місце знову посідають треки російських виконавців Моргенштерна та Wallem.

Скрін Apple Music

У найпопулярніших композиціях тижня на YouTube Charts також лідирують українські треки, однак і тут не без Моргенштерна. Його пісня “Последняя Любовь” увійшла в ТОП-10 і посіла сьоме місце.

Скрін YouTube Charts

Нагадаємо, що раніше міністр цифрової трансформації Михайло Федоров закликав Deezer, Apple, Youtube Music та Spotify заблокувати всіх російських виконавців.

Глава відомства пояснив, що російський шоубізнес продовжує заробляти мільярди на основних музичних стримінгових платформах.

“Так звані артисти держави-агресора відкрито схвалюють війну і щодня фінансують російську армію. Хтось просто виплачує податки до бюджету РФ, хтось відкрито донатить. Усе це конвертується в ракети, які летять на українські міста та вбивають мирних людей”, – пояснив він.

  • Ми зможемо “деокупувати” свій мозок, тільки поважаючи самих себе, своє історичне минуле та наше героїчне сьогодення – історик Ігор Кошіль.

2 липня прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан прибуде до Києва. У межах візиту він проведе зустріч з президентом Володимиром Зеленським. Як стверджують The Guardian та Financial Times, офіційних заяв про візит поки немає від жодної зі сторін.

Нідерланди дозволили експорт в Україну 24 винищувачів F-16 та семи авіадвигунів до них. Згідно з ліценцією від міністерки зовнішньої торгівлі та розвитку співробітництва Нідерландів, перший літак має надійти “незабаром”.

1 липня президент Володимир Зеленський провів зустріч з двопартійною делегацією Палати представників Конгресу США, висловивши вдячність зокрема за виділення Конгресом макрофінансової допомоги Україні, водночас акцентувавши на необхідності посилення української ППО.

Відповідно до документа, опублікованого 1 липня, Міжнародний союз електрозв’язку засудив низку інцидентів із втручанням Росії у супутникові системи європейських країн, закликавши припинити глушити GPS-звʼязок.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22.00 1 липня. Ситуація на лінії бойового зіткнення залишається напруженою, але контрольованою. Від початку доби відбулося 161 бойове зіткнення.