У трьох областях України запроваджують графіки аварійних відключень електроенергії

Джерело: “Укренерго”

У Дніпропетровській, Запорізькій та Кіровоградській областях до вечора запроваджують графіки аварійних відключень електроенергії через наслідки російської атаки.

Основна причина – відсутність достатнього обсягу генеруючих потужностей в системі для покриття споживання в окремих регіонах країни, як наслідок нічної масованої російської атаки на українські електростанції.

Зокрема, продовжують діяти обмеження енергопостачання на Харківщині та у Кривому Розі.

В “Укренерго” закликали споживачів в інших регіонах споживати електроенергію ощадливо.

Додамо, уночі 29 березня, під час масованої ракетно-дронової атаки, війська РФ поцілили у три теплоелектростанції компанії ДТЕК.

У ДТЕК зазначили, що унаслідок атаки серйозно пошкоджено обладнання ТЕС.

“Після закінчення атаки енергетики оперативно почали ліквідацію наслідків”, – мовиться у повідомленні.

Попередньо, внаслідок атаки поранень зазнав один працівник ТЕС.

Загадом від початку повномасштабного вторгнення ворог обстріляв ТЕС ДТЕК понад 160 разів.

Раніше у Міненерго прокоментували нічну ракетно-дронову атаку росіян по енергосистемі України. За даними міністра, цієї ночі ворог бив по енергооб’єктах у Дніпропетровській, Полтавській та Черкаській областях.

“Ціллю атаки дронами та ракетами були, зокрема, об’єкти генерації електроенергії. Енергетики, рятувальники вже працюють над ліквідацією наслідків”, – додав він.

Як відомо, уночі 29 березня російські війська масовано атакували Україну ударними БпЛА та ракетами. Ціль – енергетична інфраструктура.

Атака безпілотниками розпочалась пізно ввечері 28 березня. Згідно з даними від Повітряних сил, спершу ворог запустив безпілотники на північні регіони України. Згодом почались запуски на південному напрямку.

Дрони пролетіли низку областей, більшість рухалась у західному напрямку.

Після опівночі у Повітряних силах повідомили про зліт Ту-95МС з аеродрому “Оленья” (Мурманська область, РФ) та їх рух до пускових рубежів. Вже близько 4 ранку стало відомо про запуски ракет.

Президент Володимир Зеленський повідомив про підписання контракту з Німеччиною щодо постачання 600 ракет для систем протиповітряної оборони.

22 червня підрозділи Повітряних Сил Збройних Сил України здійснили удари по підприємству з виробництва компонентів для російських ракет ОТРК Іскандер та Х-101 у Воронежі.

22 червня в Україні відзначають День скорботи та вшанування пам’яті жертв війни. Ця дата присвячена пам’яті мільйонів українців, які загинули під час воєн і збройних конфліктів.

Триває 1580-та доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягнули понад 1,3 млн осіб.

У ніч на 21 червня українські сили завдали ударів по об’єктах військової логістики, нафтової інфраструктури та системах протиповітряної оборони РФ. Про це повідомив президент України Володимир Зеленський.