У ЦПД попередили про наближення екологічної катастрофи в Азовському морі
Джерело: ЦПД
Внаслідок російською окупації в Азовському морі фіксується різке зростання кількості медуз, що робить морське узбережжя непридатним для відпочинку.
У ЦПД пояснили, що причина цього явища – повномасштабна війна РФ проти України та дії росіян. Через руйнування внаслідок бойових дій каналу Сіверський Донець-Донбас суттєво зменшився притік прісної води до Азовського моря, що призвело до різкого підвищення солоності води та потрапляння в Азовське море великої кількості медуз.
Також окупанти різко збільшили вилов риби та злив у море брудних стічних вод. Це призвело до майже повного вимирання бичка та масового мору інших видів риб.
Нині ситуація в Азовському морі близька до екологічної катастрофи. Втім, замість спроб виправити шкоду екології, окупанти лише перекладають відповідальність на Україну, додали у повідомленні Центру.
Раніше у Центрі нацспротиву поінформували про черговий прояв екоциду у тимчасово окупованому Криму. Так, через тривалий викид росіянами фекальних стоків у море, екологи фіксують масову загибель дельфінів.
Внаслідок злочинної безгосподарності російської окупаційної адміністрації екосистема Чорного моря знову зазнала непоправної шкоди. У Севастопольській бухті через масовий викид каналізаційних вод із фекаліями гинуть дельфіни, — наголосили у повідомленні.
Як з’ясувалося, окупаційні служби Севастополя зливали нечистоти просто у море. Забруднення тривало понад добу, що спричинило у тварин сильні болі, блювоту, внутрішні кровотечі.
Це лише один із численних прикладів варварського ставлення окупантів до природи Криму. Через відсутність системної екополітики, зруйновані очисні споруди та корупцію — море у Криму перетворюється на стічну яму, — додали у ЦНС.
У Нацспротиві закликали міжнародні екологічні організації звернути увагу та вимагати відповідальності від колаборантів за екоциди на ТОТ.
Раніше речник ВМС ЗСУ Дмитро Плетенчук заявив, що внаслідок затоплення російських танкерів у Чорному морі в місцях зимівлі дельфінів ссавці почали викидатися на чорноморське узбережжя.
Зауважимо, міжнародна екологічна організація Greenpeace попередила про можливість масштабної техногенної катастрофи у Чорному морі через розлив російських нафтопродуктів у Керченській протоці.
- До мережі потрапило відео, де небайдужий чоловік рятує виснажене оленя, що заплуталося в оптоволоконних сітках вздовж лінії фронту. На кадрах також видно безліч загиблих тварин — їхні тіла залишилися в пастках.
- Третій російський танкер з мазутом подав сигнал лиха у Чорному морі.
- Витік мазуту з російських танкерів ставить під удар екосистему Криму
Москва готова до мирних переговорів з Україною на основі так званих “Стамбульських домовленостей”, заявив глава РФ Володимир Путін.
Під час саміту G7, президент США Дональд Трамп був “надзвичайно вражений та сповнений ентузіазму” через результати далекобійних атак України по цілях углиб території Росії. Також глава Білого дому погодився на посилення санкцій проти російського енергетичного сектору.
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Москва більше не вважає США “об’єктивним посередником” у контексті війни проти України та звинуватив Вашингтон у посиленні тиску на Росію.
В Україні стартував перший етап трансформації Сил оборони, у межах якого запровадили нові мотиваційні контракти для військовослужбовців і цивільних.
Росія розглядає можливість імпорту бензину та дизельного пального, а також запровадження субсидій для стримування цін на тлі дефіциту, спричиненого українськими ударами по нафтопереробних заводах.