В окупованому Криму фіксують масову загибель дельфінів через злив нечистот окупантами
Джерело: ЦНС
У Центрі нацспротиву поінформували про черговий прояв екоциду у тимчасово окупованому Криму. Так, через тривалий викид росіянами фекальних стоків у море, екологи фіксують масову загибель дельфінів.
Внаслідок злочинної безгосподарності російської окупаційної адміністрації екосистема Чорного моря знову зазнала непоправної шкоди. У Севастопольській бухті через масовий викид каналізаційних вод із фекаліями гинуть дельфіни, — наголосили у повідомленні.
Як з’ясувалося, окупаційні служби Севастополя зливали нечистоти просто у море. Забруднення тривало понад добу, що спричинило у тварин сильні болі, блювоту, внутрішні кровотечі.
Це лише один із численних прикладів варварського ставлення окупантів до природи Криму. Через відсутність системної екополітики, зруйновані очисні споруди та корупцію — море у Криму перетворюється на стічну яму, — додали у ЦНС.
У Нацспротиві закликали міжнародні екологічні організації звернути увагу та вимагати відповідальності від колаборантів за екоциди на ТОТ.
Раніше речник ВМС ЗСУ Дмитро Плетенчук заявив, що внаслідок затоплення російських танкерів у Чорному морі в місцях зимівлі дельфінів ссавці почали викидатися на чорноморське узбережжя.
Зауважимо, міжнародна екологічна організація Greenpeace попередила про можливість масштабної техногенної катастрофи у Чорному морі через розлив російських нафтопродуктів у Керченській протоці.
- До мережі потрапило відео, де небайдужий чоловік рятує виснажене оленя, що заплуталося в оптоволоконних сітках вздовж лінії фронту. На кадрах також видно безліч загиблих тварин — їхні тіла залишилися в пастках.
- Третій російський танкер з мазутом подав сигнал лиха у Чорному морі.
- Витік мазуту з російських танкерів ставить під удар екосистему Криму.
У Росії готують оновлене видання єдиного шкільного підручника з історії, до якого планують додати згадки про участь військових КНДР у повномасштабній війні проти України.
Правоохоронці запобігли резонансному теракту в Києві. Затримано двох агентів ФСБ, котрі готували підрив однієї з адміністративних будівель у центрі столиці.
Агента російської воєнної розвідки (більш відомої як ГРУ), ув’язнили на 15 років з конфіскацією майна. СБУ викрила його у червні 2025 року на підготовці підривів у Києві.
Президент Володимир Зеленський повідомив про підписання контракту з Німеччиною щодо постачання 600 ракет для систем протиповітряної оборони.
22 червня підрозділи Повітряних Сил Збройних Сил України здійснили удари по підприємству з виробництва компонентів для російських ракет ОТРК Іскандер та Х-101 у Воронежі.