У Ватикані оприлюднили знімки усипальні Папи Франциска з білою трояндою
Джерело: people
У Ватикані після похорону Папи Франциска оприлюднили перші знімки його гробниці.
Поруч простої кам’яної плити з написом “Franciscus” лежить одна біла троянда, а на стіні встановлений хрест.

Джерело: people
Папу Франциска поховали в церкві Пресвятої Марії (Санта-Марія-Маджоре) у Римі під час приватної церемонії після публічного похорону, який відвідали близько 250 тисяч осіб на площі Святого Петра у Ватикані.

Джерело: people
Після церемонії труну Понтифіка урочисто перенесли до церкви для поховання. Франциск став першим за понад сто років Папою, якого не поховали в базиліці Святого Петра.
Про те, що гробницю відкрили для вірян повідомив інформаційний портал Святого Престолу Vatican News.
Гробницю папи Франциска в ніші базиліки Пресвятої Марії відтепер можуть відвідати віряни, оскільки Церква вшановує пам’ять покійного папи другим днем Novemdiales, – зазначили у повідомленні.
Папа Франциск помер 21 квітня у віці 88 років внаслідок інсульту. У заповіті він висловив бажання бути похованим у “простій могилі в землі”, без особливого оздоблення, з написом латиною: “Franciscus”.
Протягом усього мого життя і під час мого служіння священиком та єпископом я завжди довіряв себе Матері Господа нашого, Пресвятій Діві Марії, — написав Франциск у своєму заповіті. — Я бажаю, щоб моя остання земна подорож завершилася саме в цьому древньому Маріанському санктуарії, де я завжди зупинявся на молитву на початку та в кінці кожної Апостольської подорожі, довіряючи свої наміри Непорочній Матері та дякуючи за її ніжну й материнську опіку.
Після похорону люди вишикувались у чергу біля церкви Санта Марія, щоби вшанувати пам’ять Понтифіка.

Джерело: people
Могила відкрилася на другий день з дев’яти днів офіційної жалоби за Франциском.
Церква Пресвятої Марія мала особливе значення для Папи Франциска і була одним із його улюблених місць у Римі.
Це особливо зворушливо через любов Папи Франциска до базиліки Марії Великої, яка почалася ще тоді, коли він був кардиналом, — розповів отець Патрік Бріссо. — Коли він приїздив до Ватикану як кардинал, завжди приходив помолитися перед іконою Діви Марії Salus Populi Romani, і продовжував цю практику як Папа… Це стало фірмовою рисою його апостольських подорожей.
Нагадаємо, що Папа Римський Франциск помер 21 квітня 2025 року у 88-річному віці. За кілька місяців до смерті, 14 лютого 2025 року, понтифік був госпіталізований через бронхіт, який згодом переріс у двосторонню пневмонію.
На початку березня Ватикан повідомив, що стан Папи Франциска стабілізувався, а вже 23 березня його виписали. При цьому повідомлялось, що у лікарні він був настільки близький до смерті, що медики навіть обговорювали можливість припинити його лікування.
7 квітня Папа Римський Франциск вперше після того, як його 23 березня виписали з лікарні, взяв участь у публічних заходах на площі Святого Петра у Ватикані.
- У Ватикані опублікували духовний заповіт Папи Римського Франциска, який понтифік склав ще кілька років тому – 29 червня 2022 року.
- BBC опублікувало перелік потенційних кандидатів на пост Папи Римського.
З моменту, коли російські війська почали масово застосовувати ударні дрони “Шахед”, кожна українська ніч походить на випробування. Виготовлені за іранськими кресленнями і модифіковані в Росії, ці безпілотники стали головним знаряддям терору проти цивільного населення.
Боронячи Україну, на фронті загинув заступник командира 110 окремої механізованої бригади Дмитро Романюк.
2 липня внаслідок вибуху поблизу Житомира загинули щонайменше дві особи. Глава Житомирської обласної військової адміністрації Віталій Бунечко повідомив деталі інциденту, зазначивши, що у населеному пункті десятки знищених будівель та багато постраждалих, зокрема діти.
1 липня журналіста Максима Коцюбинського доправили до відділку поліції в Києві вже після того, як він відзняв матеріал про те, що міністерка юстиції Ольга Стефанішина користується квартирою, котру не вказала у декларації.
У Держдепі заперечили призупинення військової допомоги Україні. Речниця Державного департаменту США Теммі Брюс наголосила, що рішення Вашингтона не означає повне припинення військової допомоги Україні.