У Великій Британії медсестру визнали винною у вбивстві семи немовлят

Джерело: CNN

33-річну Люсі Летбі, британську медсестру, визнали винною у вбивстві семи немовлят і спробі вбити ще шістьох у лікарні, де вона працювала.

Люсі завдавала шкоди немовлятам, за якими мала наглядати у лікарні, а саме вводила повітря в їхню кров і шлунок, перегодовувала їх молоком, фізично нападала на них і труїла інсуліном.

Зокрема Летбі вбила хлопчика шляхом введення повітря в його кров, а наступного дня вона намагалася вбити його брата-близнюка, отруївши інсуліном.

Мати близнюків сказала, що “цілком” довіряла порадам Летбі, даючи свідчення в суді. Проте вона сказала, що “знала, що щось не так”, коли її дитина одного вечора почала кричати у відділенні інтенсивної терапії.

“Це був звук, який не повинен виходити від крихітної дитини, – сказала мати суду. – Я не можу пояснити, що це був за звук. Це було жахливо. Більше крику, ніж плачу”.

Після смерті дитини не було проведено жодної патологоанатомічної експертизи. Мати сказала, що думала, що він помер природною смертю.

Поліція знайшла багато нотаток під час обшуку в будинку Летбі, в одній з яких було написано: “Я зла, я зробила це”.

В іншій записці вона написала:

“Я не заслуговую на життя. Я вбила їх навмисно, тому що я – недостатньо хороша, щоб піклуватися про них”.

Вона також таємно напала на 13 немовлят у відділенні новонароджених у лікарні графства Честер між 2015 і 2016 роками.

Прокурори стверджували, що її намір полягав у тому, щоб вбити немовлят, водночас обманюючи своїх колег, щоб вони повірили у природну причину смерті.

Сім’ї жертв сказали, що вони “ніколи не дізнаються, чому це сталося”.

“Правосуддя відбулося, і медсестра, яка повинна була доглядати за нашими немовлятами, визнана винною в завданні їм шкоди. Але це правосуддя не позбавить нас від надзвичайного болю, гніву та страждань, яких нам усім довелося зазнати. Ми розбиті серцем, спустошені, злі та відчуваємо заціпеніння”, – йдеться в спільній заяві сімей жертв у п’ятницю, 18 серпня.

Суд винесе вирок Люсі Летбі 21 серпня.

Двоє американських чиновників повідомили, що вантажне судно, уражене балістичною ракетою хуситів, утворило нафтову пляму довжиною 28 кілометрів у Червоному морі.

В столиці Австрії Відні чоловік вбив трьох жінок у борделі.

Понад 30 знаменитостей знялися у відеоролику, в якому висловлювали підтримку Україні в другу річницю повномасштабного вторгнення РФ в Україну.

Протягом дня, 24 лютого, російські загарбники здійснили 20 обстрілів прикордонних територій та населених пунктів Сумської області. Зафіксовано 197 вибухів. 

В Держприкордонслужбі повідомили, що затримали декілька груп порушників, які намагалися незаконно потрапити до Словаччини.