У Великій Британії можуть припинити фінансування українських біженців, – The Guardian

Джерело: The Guardian

У звіті Національної контрольно-ревізійної служби (NAO) заявили, що тисячі українських біженців у Великій Британії знаходяться під загрозою залишитися без домівки, оскільки фінансування схеми Homes for Ukraine, створеної для надання їм допомоги, може завершитись.

Угоди про фінансування та спонсорство для понад 130 000 осіб, яким допомогли за схемою Homes for Ukraine, мають завершитися наступного березня. Багато з цих людей можуть втратити свої домівки, коли це фінансування закінчиться, згідно з розслідуванням схеми, проведеним Національним контрольно-ревізійним управлінням (NAO).

“Чим більше спонсорських домовленостей закінчується, ризик залишитися бездомним, ймовірно, зросте”, – йдеться у звіті.

Майже 74 000 домогосподарств Великої Британії звернулися з проханням прийняти українські сім’ї за схемою вартістю 2,1 мільярда фунтів стерлінгів з моменту її початку навесні 2022 року. 

Господарі отримували виплати в розмірі 350 фунтів стерлінгів на місяць у перший рік і 500 фунтів стерлінгів на місяць у другий рік. Але ці виплати закінчуються за рік до завершення трирічних віз, наданих українцям за схемою. Оскільки термін дії першої з цих віз закінчується в березні 2025 року, спонсорство почне поступово припинятися з наступного березня.

“Якщо спонсори не захочуть приймати українців без цих платежів, українцям за схемою знадобляться інші рішення щодо житла”, – йдеться у звіті NAO.

Протягом доби російські армійці обстріляли 8 населених пунктів у Запорізькій області, внаслідок чого загинув чоловік.

Станом на ранок 24 травня у Середземному морі російські окупанти утримують на бойовому чергуванні один носій крилатих ракет “Калібр”.

У 2024 році Україна розраховує залучити ще три транші обсягом $4,5 млрд за програмою МВФ Механізму розширеного фінансування (Extended Fund Facility – EFF).

Протягом доби російські армійці обстріляли Херсонську область, внаслідок чого пошкоджено 11 приватних будинків.

Представники України та Норвегії завершили роботу над текстом угоди про гарантії безпеки. Сторони планують підписати документ “за першої можливості”, запевни президент Володимир Зеленський.