У Венеції екоактивісти пофарбували Гранд-канал в зелений колір

Джерело: Reuters

На знак протесту проти відсутності прогресу на кліматичному саміті COP28 в Дубаї італійські екоактивісти пофарбували Гранд-канал Венеції в зелений колір.

Як розповіли в агентстві, активісти з групи Extinction Rebellion прив’язали себе на мотузках і ременях до венеціанського моста Ріальто, розгорнувши банер з написом: “COP28: поки уряд говорить, ми висимо на волосині”.

У межах подібних акцій протесту невеликі ділянки річок і каналів в італійських містах, від По в Турині на півночі до Тибру в Римі на півдні, стали зеленого кольору.

“Через кілька годин ці води стануть такими, якими вони були раніше”, – пояснили в Extinction Rebellion.

За словами активістів, візуальний ефект був створений нешкідливим барвником флуоресцеїном, який використовується в промисловості для відстеження предметів у воді.

Утім, мер Венеції Луїджі Бругнаро засудив активістів, назвавши їх “еко-вандалами”, і закликав італійську владу покарати їх.

При цьому він додав, що в суботу під час акції протесту рух човнів на Гранд-каналі було зупинено, а воду в каналі і нещодавно відреставровані колони на мосту Ріальто довелося перевірити з міркувань безпеки.

13 червня розпочалося засідання Ради Україна-НАТО на рівні міністрів оборони. Глава НАТО Єнс Столтенберг запевнив у посиленні оборонної підтримки нашої держави на тлі триваючого вторгнення РФ.

Під час затримки із погодженням безпекової допомоги Конгресом США, Словенія не зволікала та, ймовірно, таємно спорядила Україні військову допомогу.

У Генеральному штабі ЗСУ повідомили оперативну ситуацію на фронті станом на 22.00 13 червня. За добу відбулося 87 бойових зіткнень. Ситуація залишається напруженою, проте, контрольованою.

13 червня сейм Литви постановив, що до списку призову у країні включатимуть осіб віком від 17 років.

13 червня командувач Сухопутних військ ЗС України генерал-лейтенант Олександр Павлюк повідомив про кількість знищених ворожих засобів повітряної розвідки за тиждень.