Екоактивісти розбили скло на картині Дієго Веласкеса у національній галереї Лондона

Джерело: The Guardian

Двох екоактивістів руху Just Stop Oil арештовано після того, як вони розбили скло на картині “Венера з дзеркалом” іспанського художника Дієго Веласкеса у національній галереї Лондона. Ще десятки інших активістів, які блокували Уайтхолл, затримано.

Активісти вдарили молотками по картині, написаній у 1600 році. У 1914 році “Венера з дзеркалом” вже була пошкоджена суфражистками, які хотіли привернути увагу до соціальних проблем.

22-річна активістка Ханна перед атакою на картину сказала:

“Жінки отримали право голосувати не голосуванням. Настав час вчинків, а не слів. Настав час просто зупинити нафту”.

Поліція Лондона повідомила, що затримано щонайменше 40 інших активістів, які блокували рух Уайтхоллом.

У Just Stop Oil заявили, що понад 100 її прихильників закрили Уайтхолл, щоб вимагати припинення видобутку нафти та газу.

13 червня розпочалося засідання Ради Україна-НАТО на рівні міністрів оборони. Глава НАТО Єнс Столтенберг запевнив у посиленні оборонної підтримки нашої держави на тлі триваючого вторгнення РФ.

Під час затримки із погодженням безпекової допомоги Конгресом США, Словенія не зволікала та, ймовірно, таємно спорядила Україні військову допомогу.

У Генеральному штабі ЗСУ повідомили оперативну ситуацію на фронті станом на 22.00 13 червня. За добу відбулося 87 бойових зіткнень. Ситуація залишається напруженою, проте, контрольованою.

13 червня сейм Литви постановив, що до списку призову у країні включатимуть осіб віком від 17 років.

13 червня командувач Сухопутних військ ЗС України генерал-лейтенант Олександр Павлюк повідомив про кількість знищених ворожих засобів повітряної розвідки за тиждень.