У віці 102 років померла дизайнерка інтерʼєру Айріс Апфель: життєвий шлях бізнеследі
Джерело: The Hollywood Reporter
Першого березня у віці 102 років померла американська дизайнерка інтерʼєру та бізнеследі, відома своїм ексцентричним стилем, Айріс Апфель.
Дизайнерка померла у своєму будинку в місті Палм-Біч штату Флорида.
Завдяки своєму стилю Айріс Апфель стала натхненням для документального фільму 2014 року “Айріс” американського кінорежисера Альберта Мейслеса.
“Вона була провидицею у всіх сенсах цього слова. Вона дивилася на світ крізь унікальний об’єктив, прикрашений гігантськими характерними окулярами на носі. Через ці лінзи вона бачила світ калейдоскопом кольорів, полотном візерунків і гравюр. Її мистецьке око перетворювало буденне на надзвичайне, а її здатність поєднувати нестандартне з елегантним була не чим іншим, як чарівним”, — сказала Лорі Сейл, представниця Айріс Апфель.
Біографія
Айріс Апфель народилася 29 серпня 1921 року у Квінзі штату Нью-Йорк. Ще в юному віці вона стала порушницею модних канонів, показавши, що вона не боїться експериментувати зі своїм стилем.
Пізніше Айріс Апфель вивчала історію мистецтва в Нью-Йоркському університеті, а потім продовжила навчатися в Університеті Вісконсину.
Після завершення навчання вона стала частиною команди журналу Womenʼs Wear Daily. Також вона працювала на дизайнерку інтер’єру Елінор Джонсон, де відточувала свої навички декору.
У 1948 році Апфель вийшла заміж за Карла Апфеля. Разом вони брали участь у багатьох бізнес-авантюрах, включаючи роботу над дев’ятьма проєктами реставрації Білого дому.
У 1950 році Апфель запустила власну текстильну компанію Old World Weavers. Вона продовжила подорожувати світом зі своїм чоловіком, досліджуючи нові культури в пошуках натхнення.
Згодом улюблені колекції Апфель потрапили на виставки по всьому світу, зокрема до Технологічного інституту моди у Нью-Йорку, Музею мистецтв Метрополітен, Музею Пібоді в Ессексі.
Протягом своєї кар’єри Апфель мала різні амплуа: гуру текстилю, дизайнера інтер’єру, запрошеного професора, ікони стилю, амбасадора бренду. А у 97 років вона підписала контракт з одним із головних міжнародних модельних агентств IMG Models. Тоді вона зазначила, що це дизайнер Томмі Хілфігер зв’язав її з агентством.
Також у віці 97 років ікона моди Айріс Апфель вирішила розповісти історію свого життя в автобіографії, яка називається Iris Apfel: Accidental Icon. У книзі описані приблизно 70 років з життя Айріс, яка почала свою кар’єру в 30 років в журналі WWD, а через рік разом з чоловіком відкрила текстильну кампанію Old World Weavers по реставрації тканин, яка обслуговувала таких відомих клієнтів, як Білий дім, Грету Гарбо і Есте Лаудер.
У книзі Айріс розповідає, як полюбила дизайн і моду: це сталося завдяки подорожам, коли вона почала збирати ювелірні вироби ручної роботи.
“Айріс Апфель стала всесвітньо відомою іконою моди завдяки своєму неймовірному таланту. Вона була не лише мисткинею, але й дуже впливовою людиною. Вона справила дивовижний вплив на багатьох людей своїм величезним серцем і чарівним дотиком до кожного, кого зустрічала. Вона увійде в історію як новатор і лідер у світі текстилю, стилю та інновацій” — згадує про неї американський модельєр Томмі Хілфігер.
Нещодавно, напередодні свої смерті, Апфель разом з текстильною компанією Ruggable планувала запустити свою нову колекцію. Вона також працювала над книгою Art Book, що має вийти згодом цього року.
- Репер Ye (Каньє Вест) повідомив про призначення російського дизайнера Гоші Рубчинського на пост керівника відділу дизайну YEEZY.
- Українська дизайнерка Даша Цапенко пошила унікальну сукню з вінтажного лляного мережива й вирощеного міцелію.
Сьогодні, 28 листопада, у США відзначають День подяки – державне свято, присвячене врожаю та іншим благословенням минулого року.
28 листопада, у вечірньому відеозверненні, президент Володимир Зеленський прокоментував погрози глави РФ Володимира Путіна, зазначивши, що той демонструє свої ракети, засвідчуючи готовність продовжувати війну та зривати мирні ініціативи, зокрема зусилля обраного 47-м президентом США Дональда Трампа.
Після смерті Джона Тіннісвуда з Великої Британії у віці 112 років титул найстарішого чоловіка у світі перейшов до бразильця Жоао Маріньо Нето, якому на 28 листопада виповнилося 112 років і 54 дні.
У Луцьку, під час ракетного обстрілу сьогодні вранці, в укритті обласного перинатального центру молода жінка народила дитину.
Ввечері 28 листопада у різних містах Грузії розпочалися мітинги одразу після заяви премʼєр-міністра країни Іраклій Кобахідзе про призупинення вступу до ЄС.