У віці 56 років померла ірландська співачка Шинейд О‘Коннор

Джерело: Irish Times

Сьогодні, 26 липня, ірландська співачка, композиторка, музикантка, авторка-виконавиця і феміністка, одна з найвідоміших вокалісток 90-х Шинейд О’Коннор померла у віці 56 років.

Як повідомляється, Шинейд тривалий час намагалася подолати розлади психічного здоров’я, які загострилися після самогубства її 17-річного сина Шейна. Минулого року хлопець втік з психіатричної лікарні, де знаходився під наглядом через бажання померти.

У 2018 році Шинейд О’Коннор змінила своє ім’я на Шухада Садакат та прийняла іслам. Проживала на дві країни – Ірландію та Велику Британію.

Відома дублінська вокалістка випустила 10 студійних альбомів, а її композицію “Nothing Compares 2 U” було названо світовим синглом номер один у 1990 році за версією Billboard Music Awards.

ДОВІДКОВО. Шинейд О’Коннор Народилася в Дубліні 8 грудня 1966. Мала важке дитинство: батьки розлучилися, коли їй було 8; її виключили з католицької школи; незабаром заарештували за крадіжку в магазині та направили до виправної школи.

Першим шансом публічно виступити як співачка стало весілля родичів, на якому Шинейд виконала пісню Барбри Стрейзанд “Evergreen”.

В 1985 році (у 18 років) втратила матір в автокатастрофі. Після втрати О’Коннор зізнавалася, що їхні стосунки завжди були непростими.

Була в стосунках з бек-вокалістом Г’ю Гаррісом. У 1990 році розлучилася з першим чоловіком барабанником Джоном Рейнольдсом.

На початку травня 2016 року звинуватила коміка Арсеніо Голла в багаторічному постачанні наркотиків музикантові Прінсу, який помер в кінці квітня. Голл подав на співачку до суду.

Поліція Чикаго почала розшук Шинейд О’Коннор через її зникнення 15 травня 2016 року. Її знайшли в околицях Чикаго 16 травня 2016 року.

Кар’єра

З 1985 Шинейд року почала співати в дублінських кафе. У тому ж році уклала контракт з лейблом “Ensign Records” і переїхала до Лондона. У 1986-му дебютувала в саундтреку до фільму “The Captive”. Незважаючи на вдалий пісенний дебют, лейбл відмовився випустити її перший альбом, вважаючи треки “занадто кельтськими”.

Тоді О’Коннор вирішила самостійно продюсувати свої композиції, переписала весь альбом і назвала його “The Lion and the Cobra” (1987) — з 91-го псалму Біблії. Диск ірландської дебютантки в 1988 році став № 36 американського рейтингу Billboard 200. Сингли “Mandinka” і “Troy” стали фаворитами британського альтернативного радіо, а перший трек альбому піднявся до № 14 танцювального чарту Америки.

У 1990 О’Коннор записала другий альбом “I Do Not Want What I Haven’t Got”, за який згодом отримала “Греммі” в номінації “найкращий альтернативний альбом”.

Третій альбом “I’m Not Your Girl” (1992) отримав стримані відгуки та піднявся до № 27 чарту Billboard 200. Ця збірка включала композиції “I Want to Be Loved by You” Мерилін Монро, “Gloomy Sunday” Біллі Голідей і “Don’t Cry for Me Argentina” з мюзиклу “Evita”.

У 1994 році О’Коннор випустила четвертий студійним лонг-альбом “Universal Mother”.

У 2000 О’Коннор підписала новий контракт із “Atlantic Records” і після шестирічної паузи випустила альбом нового матеріалу “Faith and Courage”.

У 2002 році вийшов новий лонг-плей “Sean-Nos Nua”.

Влітку 2003 року О’Коннор оголосила, що покидає музичний бізнес.

Кабмін України ухвалив рішення автоматично продовжити чинні бронювання через російську кібератаку на державні реєстри.

Вулкан Кілауеа на Гавайських островах, США, який вважається одним із наймолодших у світі, почав активно викидати лаву після серії землетрусів під його вершиною.

Фактичний лідер Сирії Ахмед аль-Шараа уклав угоду з повстанськими угрупованнями про їх розпуск та об’єднання усіх під керівництвом міністерства оборони. 

Велика Британія не готова прийняти дружину Башара Асада, якщо вона захоче повернутися в країну, заявили в Міністерстві закордонних справ країни.

Обраний президент США Дональд Трамп виступив за те, щоб TikTok продовжував працювати в Сполучених Штатах принаймні на деякий час, зауваживши що він отримав мільярди переглядів на цій платформі під час своєї президентської кампанії.