У ВМС прокоментували відмову Туреччини пропустити подаровані Україні британські тральщики
Джерело: Дмитро Плетенчук в етері телемарафону
Речник ВМС ЗСУ Дмитро Плетенчук зауважив, що українська сторона не подавала запит Туреччині стосовно проходження мінних тральщиків, подарованих Великою Британією, у Чорне море.
Плетенчук, пославшись на дії Конвенції Монтре, пояснив, що іншого варіанту не слід було очікувати.
Таких намірів у нас не було, – додав він.
Речник ВМС нагадав, що Туреччина відразу кваліфікувала повномасштабний напад на Україну як війну і відповідно до статті 19 Конвенції Монтре закрила свої морські протоки для військових кораблів сторін, які воюють.
Він зауважив, що РФ також не може заводити кораблі до акваторії Чорного моря. Тож назвав це “абсолютним паритетом з боку Туреччини”, попередивши маніпулювання щодо “приводів для зради”.
Нині Україна застосовує спеціальне роботизоване обладнання для розмінування Чорного моря.
2 січня Туреччина відмовилася пропустити через свої води до Чорного моря кораблі-мінники, надіслані Великою Британією в Україну.
- Міністр оборони Рустем Умєров під час зустрічі із новим послом Туреччини в Україні Левентом Більгеном запропонував приєднатися до “морської коаліції” для зміцнення безпеки у Чорному морі.
- Туреччина та турецькі компанії заощадили близько 2 мільярдів доларів на рахунках за електроенергію у 2023 році завдяки збільшенню імпорту російської нафти та продуктів переробки, свідчать підрахунки Reuters на основі даних LSEG та оцінки трейдерів. Прогнозується, що Анкара надалі планує купувати російські енергоносії, попри санкції Заходу.
- 11 грудня президент Володимир Зеленський зазначив, що вдячний Великій Британії та Норвегії за створення нової коаліції для підтримки України.
- Уряди України та Туреччини готові найближчим часом ратифікувати угоду про вільну торгівлю.
- Туреччина постачає в Україну великокаліберні кулемети та наразі вже спорядила понад 600 одиниць.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 6 липня. На даний час відбулося 149 бойових зіткнень.
З початку літа через російські обстріли постраждали шестеро медиків екстреної медичної допомоги. Загалом пошкоджені 24 автомобілі швидкої, з яких два знищені вщент.
Попри загрозливу ситуацію на фронті, де російські війська ведуть активні наступи й майже перетворили Суми на “сіру зону”, увагу спостерігачів дедалі більше привертає інший фронт – внутрішньополітичний. У червні в Україні загострилися кадрові конфлікти, антикорупційні справи та боротьба за контроль над урядом і силовими відомствами. У центрі – голова Офісу президента Андрій Єрмак.
Сьогодні, 6 липня, російські війська атакували ударними дронами будівлю Кременчуцького районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки у Полтавській області.
Центральна міська клінічна лікарня №6 у тимчасово окупованому Донецьку перебуває у занедбаному стані. У медичному закладі спостерігається гостра нестача медикаментів та персоналу, зафіксовані випадки фізичного зносу приміщень — зокрема, пошкодження підлоги та зламані меблі.