Туреччина спорядить Україні сотні великокаліберних кулеметів

Джерело: Middle East Eye

Туреччина постачає в Україну великокаліберні кулемети та наразі вже спорядила понад 600 одиниць, повідомили два джерела.

Вже відомо, що Анкара озброювала Київ з початку повномасштабної війни, зокрема безпілотниками, ракетами з лазерним наведенням, захисним спорядженням і бронетехнікою.

Однак, нещодавно країна почала постачати моделі великокаліберних кулеметів Canik M2, які можуть використовуватись як у наземних військах, так і в поєднанні з бронетехнікою.

Одне з джерел повідомило, що в березні було підписано кілька контрактів з турецьким приватним виробником озброєння Canik.

Друге джерело поінформувало, що понад 600 вже доставлено до Києва для використання кількома службами, зокрема військовими та розвідкою.

Угода передбачає постачання набагато більшої кількості, ніж 600 одиниць. Більше буде надіслано в найближчі місяці, — додало джерело.

Один експерт з Анкари зауважив, що вартість кожного кулемета оцінюється від 15 000 до 20 000 доларів, тобто вартість нинішнього постачання становить понад 10 млн доларів.

Довідка. Canik M2 QCB має калібр 12,7 мм і дальність до 1830 метрів. Може використовуватися стаціонарно або встановлюватися на транспортні засоби як дистанційно керована система озброєння.

Характеристики: тип боєприпасу — 12,7 x 99 Standard NATO; маса зброї в зборі — 38,5 кг; довжина дула в зборі — 1,145 мм; режим стрільби — одиночний і автоматичний; темп стрільби — 450-650 п/хв; максимальна ефективна дальність — 1 830 м; максимальна дальність — 6.800 м; точність — 100 м 18 см (≈6 МОА).

Протягом доби російські армійці обстріляли Херсонську область, внаслідок чого пошкоджено 11 приватних будинків.

Представники України та Норвегії завершили роботу над текстом угоди про гарантії безпеки. Сторони планують підписати документ “за першої можливості”, запевни президент Володимир Зеленський.

Очільник Харкова Ігор Терехов повідомив, що у місті мають намір збудувати безпечне підземне містечко за 225 мільйонів євро.

Канцлер Німеччини Олаф Шольц виключив можливість появи в Європейського Союзу власного ядерного озброєння. Раніше про необхідність обговорення цього питання заявляли глава Франції Емманюель Макрон та президент Польщі Анджей Дуда.

У Генеральному штабі ЗСУ надали оперативну інформацію станом на 22.30 23 травня щодо російського вторгнення. Сили оборони продовжують рішуче протидіяти спробам противника просунутися в глибину території України, спрямовують зусилля на зрив виконання росіянами загарбницьких планів.