ЗСУ розраховує на західне озброєння для пришвидшення контрнаступу – Reuters

Джерело: Reuters

Попри нещодавні успіхи на полі бою, українські армійці, котрі воюють на східному фронті, наголошують, що їм потрібно більше західного озброєння, аби прискорити свій контрнаступ проти російських військ.

Під час минулих боїв Україна повернула собі два селища на південь від Бахмута, що допоможе наступати на зруйноване східне місто, тимчасово окуповане російськими військами з травня.

Однак війська, які цього тижня перебували на позиціях поблизу Бахмута, заявили, що все ще сильно залежать від радянських реактивних систем залпового вогню “Град” і мріють отримати більш досконалі ракетні системи залпового вогню HIMARS виробництва США.

Все було б яскравіше, набагато цікавіше, якби у нас був HIMARS, – зазначив військовий Денис, коли поряд лунали вибухи. – Або принаймні одну з чеських Vampires (ракетних установок), – додав він.

Захід надав Україні озброєння на мільярди доларів після вторгнення Росії, а деякі українські війська розгорнули Vampires і HIMARS.

Проте, Денис повторив президента Володимира Зеленського, який зустрічається зі світовими лідерами на Генеральній асамблеї ООН цього тижня, зазначивши, що Україні потрібно ще більше зброї, щоб витіснити російські сили.

Читайте також: Для успішного контрнаступу Україні потрібні не безплатні поради щодо просування, а озброєння – WSJ

Треба перемогти…Нам потрібно більше зброї, більше. Хорошої зброї, точнішої зброї.

Водночас військові, котрі розмовляли з Reuters біля лінії фронту, зауважили, що зараз мають більше оптимізму, ніж на початку повномасштабної війни.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 6 липня. На даний час відбулося 149 бойових зіткнень.

З початку літа через російські обстріли постраждали шестеро медиків екстреної медичної допомоги. Загалом пошкоджені 24 автомобілі швидкої, з яких два знищені вщент.

Попри загрозливу ситуацію на фронті, де російські війська ведуть активні наступи й майже перетворили Суми на “сіру зону”, увагу спостерігачів дедалі більше привертає інший фронт – внутрішньополітичний. У червні в Україні загострилися кадрові конфлікти, антикорупційні справи та боротьба за контроль над урядом і силовими відомствами. У центрі – голова Офісу президента Андрій Єрмак.

Сьогодні, 6 липня, російські війська атакували ударними дронами будівлю Кременчуцького районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки у Полтавській області.

Центральна міська клінічна лікарня №6 у тимчасово окупованому Донецьку перебуває у занедбаному стані. У медичному закладі спостерігається гостра нестача медикаментів та персоналу, зафіксовані випадки фізичного зносу приміщень — зокрема, пошкодження підлоги та зламані меблі.