У ВМС заперечили інформацію NYT про участь США в операції з потоплення крейсера «Москва»
Джерело: Дмитро Плетенчук в етері телемарафону
У Військово-морських силах ЗСУ спростували інформацію The New York Times стосовно надання американцями координат та потребу погоджувати удар по крейсеру “Москва” зі США.
Операцію з ураження російського крейсера “Москва” навесні 2022 року українські Військово-морські сили спланували та виконали самостійно, заявив речник ВМС ЗСУ Дмитро Плетенчук.
Він пояснив, що для удару не потрібно було погодження США.
Так Плетенчук спростував раніше поширену у ЗМІ інформацію, що саме для цієї операції Україна координувала дії з американською стороною та отримувала розвіддані щодо місцеперебування флагмана Чорноморського флоту РФ.
Операцію зі знищення флагмана Чорноморського флоту РФ спланували й виконали виключно ВМС України. Ми узгоджували удари лише з нашим вищим керівництвом — українським, звісно. Тож розмови про координацію з американцями чи їхні дані про місце корабля — неправда. Як і те, що це треба було з кимось погоджувати, — наголосив речник.
Раніше у The New York Times повідомили, що американські посадовці нібито були розлючені через успішну атаку української ракети по флагману Чорноморського флоту РФ крейсеру “Москва”, про яку їх не попередили. Як розповіли у виданні, через два місяці після повномасштабного вторгнення Росії українські генерали вирушили до німецького Вісбадена, де домовилися з американськими військовими про партнерство у сфері розвідки, стратегії, планування та технологій.
Приблизно за два тижні до того, американські та українські військово-морські офіцери перебували на плановому дзвінку для обміну розвідданими, коли на їхніх радарних екранах з’явилося сповіщення про потоплення російського крейсера “Москва”.
За словами колишнього старшого офіцера США, який говорив на умова анонімності, американці здивовано промовили: “О, це ж Москва!”, тоді як українці сказали: “О боже. Дуже дякуємо. До побачення”.
Згідно з повідомленням, цей удар по російському кораблю викликав гнів серед американських посадовців, оскільки українська сторона не попередила їх про це, а також здивування, що в Україні були ракети для ураження такого крейсера.
- У Росії призначили нового командира на ракетний крейсер “Москва”, який було знищено Україною у квітні 2022 року.
Російські війська суттєво знизили темпи просування в Україні у березні, попри гучні заяви глави РФ Володимира Путіна про посилення наступу на фронті. За даними OSINT-проєкту DeepState, який відстежує ситуацію на полі бою. У березні росіяни захопили лише 133 кв. км української території — це найнижчий показник з червня 2024 року, коли під контроль РФ перейшло 114 кв. км.
31 березня міністр оборони Рустем Умєров провів зустріч у Києві з міністром оборони Нідерландів Рубеном Брекельмансом, під час якої сторони обговорили посилення безпеки та співпрацю в оборонній сфері.
Міжнародний саміт у Бучі 31 березня ухвалив спільну заяву щодо необхідності розслідувати кожен воєнний злочин РФ, покарати винних і не допустити повторення трагедій.
31 березня глави МЗС головних європейських країн заявили про готовність посилити підтримку України та запровадити нові санкції проти Росії, щоб змусити її погодитися на зупинення війни.
У Дніпрі 28 березня внаслідок російської дронової атаки загинула лікарка, учасниця спільноти Проекту Кешер та проєкту Мама для мами Ольга Семіренко.