У В’єтнамі заборонили фільм «Барбі» через мапу: Warner Bros. прокоментувала міжнародний скандал

Джерело: Variety.

У В’єтнамі напередодні виходу “Барбі” з Марго Роббі та Раяном Гослінгом заборонили фільм через звинувачення у порушенні державного суверенітету. Кіностудія Warner Bros. заявила, що у мапу не вкладали політичний контекст, а зображені на ній “лінії з дев’ятьма штрихами” – дитячий малюнок олівцем.

Суперечки виникли у В’єтнамі та на Філіппінах. Так звана “лінія з дев’ятьма штрихами” Китаю означає претензії Пекіну на значну частину Південнокитайського моря. Саме ці лінії розмежування, проти якого виступають В’єтнам та інші країни Південно-Східної Азії, було відхилено міжнародним трибуналом у Гаазі у 2016 році.

Компанія запевняє, що лінії на мапі у фільмі – лише дитячі каракулі, які зобразили як “уявну подорож Барбі з Країни Барбі до реального світу”. Студія наголосила, що не мала мети “робити будь-яку політичну заяву”.

У В’єтнамі і раніше забороняли фільми через претензії Китаю, зокрема у 2022 році рішення застосували до стрічки “Незвідане: Удача Дрейка”, а у 2019-му – щодо мультфільму “Єті”. Ще два роки тому Netflix вилучила австралійську шпигунську драму “Pine Gap” з в’єтнамського ринку після скарги влади.

У The Guardian підкреслили, що Китай чутливо ставиться до зображень своїх територіальних претензій. Пекін активно тисне на компанії, щоб вони вносили демократичний і самоврядний острів Тайвань до їхнього складу.

Група зі свободи слова PEN America заявляла, що голлівудські студії, прагнучи отримати доступ до прибуткового китайського ринку, змінили або піддали цензурі аспекти своїх фільмів. У такий спосіб Голлівуд намагається уникнути ворогування з китайськими чиновниками, що викликає занепокоєння.

В новому iPhone 16 від Apple використовуватимуть технологію нового покоління чіпів Arm, що стане останнім кроком у прагненні технологічного гіганта запровадити функції генеративного штучного інтелекту у своїх смартфонах.  

Колишній лідер збірної України з футболу Євген Коноплянка завершив кар’єру.

Глави зовнішніх розвідок Великої Британії та США попередили, що міжнародний світовий порядок “під загрозою, якої ми не бачили з часів холодної війни”.

В суботу, 7 вересня, тисячі людей вийшли на вулиці Франції, щоб протестувати проти призначення президентом країни Емманюелем Макроном правоцентриста Мішеля Барньє прем’єр-міністром Франції.

Представники охорони здоров’я США підтвердили випадок захворювання на пташиний грип у пацієнта, який не контактував безпосередньо з інфікованими тваринами.