У В’єтнамі заборонили фільм «Барбі» через мапу: Warner Bros. прокоментувала міжнародний скандал

Джерело: Variety.
У В’єтнамі напередодні виходу “Барбі” з Марго Роббі та Раяном Гослінгом заборонили фільм через звинувачення у порушенні державного суверенітету. Кіностудія Warner Bros. заявила, що у мапу не вкладали політичний контекст, а зображені на ній “лінії з дев’ятьма штрихами” – дитячий малюнок олівцем.
Суперечки виникли у В’єтнамі та на Філіппінах. Так звана “лінія з дев’ятьма штрихами” Китаю означає претензії Пекіну на значну частину Південнокитайського моря. Саме ці лінії розмежування, проти якого виступають В’єтнам та інші країни Південно-Східної Азії, було відхилено міжнародним трибуналом у Гаазі у 2016 році.
Компанія запевняє, що лінії на мапі у фільмі – лише дитячі каракулі, які зобразили як “уявну подорож Барбі з Країни Барбі до реального світу”. Студія наголосила, що не мала мети “робити будь-яку політичну заяву”.
У В’єтнамі і раніше забороняли фільми через претензії Китаю, зокрема у 2022 році рішення застосували до стрічки “Незвідане: Удача Дрейка”, а у 2019-му – щодо мультфільму “Єті”. Ще два роки тому Netflix вилучила австралійську шпигунську драму “Pine Gap” з в’єтнамського ринку після скарги влади.
У The Guardian підкреслили, що Китай чутливо ставиться до зображень своїх територіальних претензій. Пекін активно тисне на компанії, щоб вони вносили демократичний і самоврядний острів Тайвань до їхнього складу.
Група зі свободи слова PEN America заявляла, що голлівудські студії, прагнучи отримати доступ до прибуткового китайського ринку, змінили або піддали цензурі аспекти своїх фільмів. У такий спосіб Голлівуд намагається уникнути ворогування з китайськими чиновниками, що викликає занепокоєння.
- Шанувальники культового аніме “Наруто” цієї осені отримають чотири нові епізоди. На святкуванні 20-річчя аніме, заснованого на знаменитій однойменній манзі, епізоди доповнять сюжетну лінію оригінального серіалу.
Митні надходження до бюджету США за підсумками перших дев’яти місяців 2025 року вперше в історії перевищили $100 мільярдів. Такі дані оприлюднило Міністерство фінансів США у щомісячному бюджетному звіті.
Президент Росії Володимир Путін підписав указ про затвердження засад державної мовної політики, в якому серед загроз для російської мови згадується використання іноземних слів. У документі йдеться, що чужомовна лексика нібито підриває “єдину культурно-цивілізаційну спільність Руського миру”.
Алергічний кон’юнктивіт – це реакція на подразники, як-от пилові кліщі, пилок чи шерсть тварин. Очі стають червоними, сверблять, сльозяться та набрякають. Хоча симптоми можуть виглядати лячно, у більшості випадків допомагають прості домашні методи: антигістамінні препарати, охолоджувальні компреси та краплі для очей.
Британське видання The Economist опублікувало оцінку темпів російського наступу в рамках кампанії, яку воно називає “Літній наступ 2025” і яка, за їхніми даними, стартувала 1 травня. Згідно з аналізом, у середньому Росія просувається на 15 квадратних кілометрів щодня – це приблизно розмір міжнародного аеропорту Лос-Анджелеса.
У притулку для диких тварин у Замбії шимпанзе створили власний тренд: вони почали вставляти травинки та гілочки собі у вуха, а подекуди й у зад. І це – не жарт, а частина нового дослідження, яке опублікували вчені з Утрехтського університету.