У В’єтнамі затримали адвоката і журналіста через дописи у Facebook

Джерело: DW

В’єтнамська поліція заарештувала колишнього репортера Чіонг Ху Сана та адвоката Чан Дінь Трієна через публікацію статей у Facebook.

Як зазначається їх звинуватили у “зловживанні демократичними свободами з метою посягання на інтереси держави”.

За даними агентства, обом висунули звинувачення в розміщенні статей, які становлять загрозу як інтересам держави, так і інтересам організацій та осіб. За це передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на термін від двох до семи років.

Їхні облікові записи зникли з соцмережі менше тижня тому.

У виданні зауважили, що В’єтнам на тлі проведення широких економічних реформ і дедалі більшої відкритості для соціальних змін зберігає жорстку цензуру у ЗМІ.

Європейська комісія попередила Словаччину, що розпочне негайні судові заходи, якщо країна ухвалить закон, що передбачає обмеження на діяльність неурядових організацій та ЗМІ.

Заступник міністра оборони з питань європейської інтеграції Олександр Балануца провів переговори з послом Японії в Україні Мацудою Кунінорі. Сторони зокрема обговорили нещодавно підписану угоду про підтримку України та подальшу співпрацю.

24 липня, виступаючи у Конгресі США, прем’єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньягу заявив, що війна у Секторі Гази може закінчитися вже завтра, якщо ХАМАС “здасться, складе зброю і звільнить усіх заручників”.

Ввечері 24 липня речник Військово-Морських сил України Дмитро Плетенчук повідомив, що Росія вивела усі свої військові кораблі з Азовського моря.

Чехія приєдналася до коаліції безпілотників для України на чолі з Латвією та Великою Британією після того, як делегація країни підписала меморандум про взаєморозуміння під час 75-го ювілейного саміту НАТО у Вашингтоні.