Феміністку в Саудівській Аравії засудили до 11 років ув’язнення за дописи у соцмережах

Джерело: The Guardian

Контртерористичний суд Саудівської Аравії засудив феміністку Манаель аль-Отайбі до 11 років позбавлення волі за дописи у соцмережах, в яких вона висловлювалася на підтримку прав жінок.

Як розповіли у виданні, вирок хвалено ще 9 січня, проте відомо про нього стало тільки зараз. Саудівські офіційні особи підтвердили цю інформацію в заяві Верховному комісару ООН з прав людини.

Згідно з даними правозахисної організації Amnesty International, обвинувачення 29-річній аль-Отайбі висунули виключно за вибір одягу та висловлення поглядів в інтернеті.

Аль-Отайбі працювала фітнес-інструкторкою, у соціальних мережах пропагувала розширення прав і можливостей жінок. Зокрема, активістка закликала відмовитися від опіки чоловіків над жінками. Вона також публікувала відео, як займається спортом у футболці та лосинах, які вважаються в Саудівській Аравії “непристойним” одягом. Також активістку звинувачували в тому, що у громадських місцях вона не одягнена в абаю – традиційну сукню.

Примітно, що її судили на таємному слуханні за антитерористичним законом, який передбачає кримінальну відповідальність за використання вебсайтів для “передавання або публікації новин, заяв, неправдивих або зловмисних чуток чи тому подібного для вчинення терористичного злочину”. Сім’я жінки не мала доступу до матеріалів справи.

Зазначається, що Манаель аль-Отайбі заарештовано ще в листопаді 2022 року. Про неї нічого не було відомо з 5 листопада 2023 року. Коли ж вона змогла зв’язатись із сім’єю у 2024 році, то розповіла, що її утримували в  камері-одиночці, у неї зламана нога, і їй відмовляють у медичній допомозі. Саудівські посадовці відкинули ці звинувачення.

Amnesty International та правозахисна група ALQST закликали владу Саудівської Аравії негайно звільнити аль-Отайбі, ув’язнення якої “прямо суперечить наративу влади про реформи та розширення прав і можливостей жінок”.

Окрім того, її сестру, Фуз аль-Отайбі, також звинуватили в тому, що вона не носила пристойного одягу, але їй вдалося втекти з Саудівської Аравії до арешту. Іншу сестру, Мар’ям, відому захисницю прав жінок, затримали за протест проти правил опікунства, утримували під вартою і звільнили у 2017 році.

16 червня учасники Глобального саміту миру у Швейцарії оприлюднили спільне комюніке про основи миру, які підтримали 80 держав і чотири організації.

Співголова фракції “Європейська Солідарність” Ірина Геращенко заявила, що комюніке Глобального саміту миру у Швейцарії повторює попередні резолюції Генасамблеї ООН. Проте воно має “мʼякші формулювання”.

Президент Володимир Зеленський за підсумками другого дня Глобального саміту миру у Швейцарії висловився стосовно пунктів Формули миру щодо ядерної, продовольчої та гуманітарної безпеки. На його думку, цей формат “абсолютно робочий”.

Україна отримає від Норвегії фінансову допомогу, яку використають для відновлення пошкодженої та зруйнованої енергетичної інфраструктури. Загалом Осло передасть 1,1 млрд крон (близько 74 млн доларів).

Війна за виживання держави – це той випадок, коли частенько доводиться обирати між більшим і…