Норвегія виділить Україні понад 70 млн доларів на ремонт енергетики

Джерело: The Guardian

Україна отримає від Норвегії фінансову допомогу, яку використають для відновлення пошкодженої та зруйнованої енергетичної інфраструктури. Загалом Осло передасть 1,1 млрд крон (близько 74 млн доларів).

“Росія здійснює масові, систематичні атаки, щоб паралізувати енергомережу, але українці працюють день і ніч, щоб забезпечити необхідне постачання електроенергії для населення”, – заявив прем’єр-міністр Йонас Гар Стере.

За його словами, країна веде з Києвом діалог про використання наданих коштів. Водночас “українці найкраще розуміють, що потрібно”.

Він додав, що важливо розпочати ремонт енергетичної інфраструктури до настання зими.

Норвегія додала, що 120 мільйонів крон (близько 11,3 мільйона доларів) скерують на ремонт енергетики у Харкові. Сонячні батареї встановлять у семи пологових відділеннях і операційних на Харківщині.

На заході Україні через аномальну спеку сталися пожежі на енергетичних обʼєктах. Всього сталися два інциденти.

В Україні не буде автоматично накладатися штраф на тих, хто не оновить свої військово-облікові дані до 16 липня, розповів директор Департаменту кадрової політики Міноборони України Марк Андрусяк.

Україна має намір підписати три нові угоди щодо гарантій безпеки. Вже ведеться робота над двома з них. 

Прем’єр-міністр Ірландії Саймон Гарріс заявив про свій намір здійснити візит до України найближчими тижнями.

В Україні триває 872-га доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) перевищили 559 тисяч осіб.