США виділять Україні $1,5 млрд на відновлення енергетики та гуманітарну допомогу

Джерело: The Guardian

Сполучені Штати надають Україні $1,5 млрд доларів на відновлення енергетичних об’єктів та гуманітарну допомогу.

З такою заявою на Саміті миру у Швейцарії виступила віцепрезидентка США Камала Гарріс.

За її словами, з цієї суми $500 млн доларів – це нове фінансування на енергетичну допомогу,

Ці $1,5 мільярда включають $500 мільйонів у вигляді нового фінансування енергетичної допомоги та перенаправлення $324 мільйони з раніше оголошених коштів на аварійний ремонт енергетичної інфраструктури. Ще частина суми – на інші потреби України.

“Ці зусилля допоможуть Україні зреагувати на останні атаки Росії на енергетичну інфраструктуру, підтримають ремонт та відновлення, підвищать стійкість України до перебоїв в енергопостачанні та стануть підґрунтям для відновлення і розширення енергосистеми України”, – мовиться у заяві Гарріс.

Віцепрезидентка США також оголосила про надання понад $379 млн на гуманітарну допомогу від Держдепу та Агенства США з міжнародного розвитку для допомоги біженцям та іншим людям, які постраждали внаслідок війни.

Ці кошти будуть спрямовані на продовольчу допомогу, медичні послуги, відновлення житла, водопостачання тощо.

Експрезидента США Дональда Трампа евакуювали зі сцени на мітингу в Батлері, штат Пенсільванія, після того, як у натовпі пролунали постріли, а на його обличчі з’явилася кров.

У виданні The New York Times наголосили, що тепер, коли Україна озброєна далекобійними ракетами американського виробництва, вона націлилася на Крим, який є критичною базою для Росії.

Російська армія на Харківському напрямку активно продовжує наступальні дії та готує нові підрозділи до атак у Вовчанську. На цьому напрямку зафіксовано 13 бойових зіткнень. З початку поточної доби підрозділи Сил оборони успішно відбили 5 ворожих атак.

Минулої доби, 12 липня, сталося 149 бойових зіткнень.

Українські війська намагаються перехопити тактичну ініціативу, проводячи обмежені контратаки на окремих ділянках фронту.