США виділять Україні $1,5 млрд на відновлення енергетики та гуманітарну допомогу

Джерело: The Guardian

Сполучені Штати надають Україні $1,5 млрд доларів на відновлення енергетичних об’єктів та гуманітарну допомогу.

З такою заявою на Саміті миру у Швейцарії виступила віцепрезидентка США Камала Гарріс.

За її словами, з цієї суми $500 млн доларів – це нове фінансування на енергетичну допомогу,

Ці $1,5 мільярда включають $500 мільйонів у вигляді нового фінансування енергетичної допомоги та перенаправлення $324 мільйони з раніше оголошених коштів на аварійний ремонт енергетичної інфраструктури. Ще частина суми – на інші потреби України.

“Ці зусилля допоможуть Україні зреагувати на останні атаки Росії на енергетичну інфраструктуру, підтримають ремонт та відновлення, підвищать стійкість України до перебоїв в енергопостачанні та стануть підґрунтям для відновлення і розширення енергосистеми України”, – мовиться у заяві Гарріс.

Віцепрезидентка США також оголосила про надання понад $379 млн на гуманітарну допомогу від Держдепу та Агенства США з міжнародного розвитку для допомоги біженцям та іншим людям, які постраждали внаслідок війни.

Ці кошти будуть спрямовані на продовольчу допомогу, медичні послуги, відновлення житла, водопостачання тощо.

Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський спростував заяву лідера РФ Володимира Путіна про оточення українських військових у Курській області, назвавши це “відвертою дезінформацією”.

Євросоюз остерігається, що у випадку перемоги Дональда Трампа на виборах президента США він послабить санкції проти Росії. Відтак зараз у блоці думають над тим, як закріпити обмеження проти країни-агресорки.

Німецький політик Родеріх Кізеветтер закликав Захід зреагувати на участь північнокорейських військових у війні проти України шляхом військової відповіді. Він наголосив, що потрібно надати Україні крилаті ракети Taurus і JASSM, посилити ППО на заході країни та розглянути можливість відправки військових для навчання.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 24 жовтня. Загалом від початку цієї доби відбулося 157 бойових зіткнень.

24 жовтня Палата попереднього провадження II Міжнародного кримінального суду дійшла висновку, що Монголія не співпрацювала під час арешту і видачі Володимира Путіна всупереч положенням Римського статуту, чим завадила діяльності Суду.