Зеленський підбив підсумки швейцарського Саміту миру: його заяви

Джерело: “Інтерфакс-Україна”

Президент Володимир Зеленський за підсумками другого дня Глобального саміту миру у Швейцарії висловився стосовно пунктів Формули миру щодо ядерної, продовольчої та гуманітарної безпеки. На його думку, цей формат “абсолютно робочий”.

“Формат Саміту миру абсолютно робочий, і я дякую вам (учасникам саміту – ред.) за це. Ми бачимо, що ми зробили правильний вибір – вибір двох безпекових пунктів і одного гуманітарного, щоб почати рухатися до відновлення цілковитої безпеки та миру”, — сказав глава держави.

За його словами, дискусія стосовно цих трьох безпекових питань у результаті може мати абсолютно практичні кроки.

“Ми всі у світі зацікавлені в безпеці атомних станцій та інших атомних об’єктів. Я вдячний учасникам Саміту миру за повне розуміння цього і визнання потреби у відновленні повної безпеки ЗАЕС, яку захопили російські війська та перетворили на плацдарм війни”, — наголосив Зеленський.

Український президент підкреслив, що “продовольча безпека – це ключове питання не лише для країн Глобального Півдня, а й для кожної країни у світі, тому що вона визначає ціну життя”.

“Зрив продовольчих ринків – це прямий шлях до хаосу. На жаль, РФ надто часто намагалася спрямувати світ на шлях дестабілізації та хаосу. Тому нам усім потрібно об’єднуватися, щоб гарантувати кожній сім’ї у світі та кожній людині право на їжу та захист від цінового хаосу”, — заявив президент.

Він подякував учасникам саміту і за порушення питань щодо звільнення людей з російського полону, а також повернення незаконно викрадених Росією українських дітей.

“Ми маємо повернути кожну і кожного додому. Наших цивільних бранців РФ, викрадених дітей. І наших воїнів. Кожен день у полоні жахливий, і ми маємо звільнити тисячі людей, у яких забрали роки життя, яких піддають тортурам і яким брешуть у Росії, коли кажуть, що ніхто на них не чекає в Україні. Уявіть – якою це особистою катастрофою для кожної такої людини та дитини. Ми маємо їх усіх звільнити”, — наголосив він.

14 липня 2023 року на російсько-українській війні загинув військовий Олег “Кекс” Смірнов, якому було лише 19 років. Чоловік народився 23 березня 2004 року в місті Вінниця.

На заході Україні через аномальну спеку сталися пожежі на енергетичних обʼєктах. Всього сталися два інциденти.

В Україні не буде автоматично накладатися штраф на тих, хто не оновить свої військово-облікові дані до 16 липня, розповів директор Департаменту кадрової політики Міноборони України Марк Андрусяк.

Україна має намір підписати три нові угоди щодо гарантій безпеки. Вже ведеться робота над двома з них. 

Прем’єр-міністр Ірландії Саймон Гарріс заявив про свій намір здійснити візит до України найближчими тижнями.