Комюніке саміту у Швейцарії про Україну повторює попередні резолюції Генасамблеї ООН — «ЄС»

Джерело: Ірина Геращенко у Telegram

Співголова фракції “Європейська Солідарність” Ірина Геращенко заявила, що комюніке Глобального саміту миру у Швейцарії повторює попередні резолюції Генасамблеї ООН. Проте воно має “мʼякші формулювання”.

За її словами, там немає “вимоги деокупації всіх українських територій і виводу російських військ”.

“Ще раз повторю свої відчуття. Головна мета саміту — підготовка до переговорів з Росією, хоч незрозуміло коли і за яких умов і, ключове, на яких умовах вони відбудуться. Очевидно, що попри правильні заклики до звільнення всіх полонених і передачу Запорізької АЕС під контроль України, на нинішньому етапі Москва на це не піде. Швейцарський саміт — це скорше про кількість, а не конкретику. Але всі кроки і зусилля для тиску на Росію важливі”, — написала вона.

Якою була резолюція ООН щодо української формули миру

“Букви” нагадують, що 23 лютого 2023 року понад 140 країн на Генасамблеї ООН підтримали українську формулу миру. Резолюція складалася з 11 пунктів та закликала держави-члени і міжнародні організації “подвоїти підтримку дипломатичних зусиль”, спрямованих на це.

Читайте також: Зеленський підбив підсумки швейцарського Саміту миру — його заяви

У документі визнали Україну в межах 1991 року і повторили вимогу до РФ “негайно, повністю і беззастережно” вивести свої війська, припинивши бойові дії. 

Також у документі закликали до повного обміну військовими полоненими, визволення всіх осіб, які утримуються незаконно, та повернення всіх примусово переміщених і депортованих цивільних осіб, серед них дітей.

Ще Генасамблея включила пункт про негайне припинення атак на критично важливу інфраструктуру України та цивільних об’єктів (житлові будинки, лікарні, школи тощо).

Наголошувалося на необхідності забезпечити відповідальність за найтяжчі злочини, скоєні в Україні, згідно з міжнародним правом. Для цього необхідно провести незалежні, справедливі і належні розслідування і судове переслідування на національному чи міжнародному рівні.

В Україні не буде автоматично накладатися штраф на тих, хто не оновить свої військово-облікові дані до 16 липня, розповів директор Департаменту кадрової політики Міноборони України Марк Андрусяк.

Україна має намір підписати три нові угоди щодо гарантій безпеки. Вже ведеться робота над двома з них. 

Прем’єр-міністр Ірландії Саймон Гарріс заявив про свій намір здійснити візит до України найближчими тижнями.

В Україні триває 872-га доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) перевищили 559 тисяч осіб.

За оцінками аналітиків Інституту вивчення війни, Іран і Росія продовжують демонструвати бажання поглиблювати двосторонні відносини та співпрацю.