У Японії вирує масштабна лісова пожежа

Фото: Ofunato City/Jiji/EPA

Джерело: The Guardian

У Японії вирує наймасштабніша за 30 років лісова пожежа. Понад тисячу осіб, які мешкають поряд з лісом Офунато у північному районі Івате, довелось евакуювати.

Агентство боротьби з пожежами та стихійними лихами повідомило, що пожежа розпочалась 26 лютого. Відтоді вогонь охопив близько 1 200 гектарів лісу.

“Ми все ще вивчаємо розмір враженої території, але це найбільша пожежа з часів лісової пожежі 1992 року”.

Тоді вогонь знищив 1 030 гектарів лісу у Кусіро, Хоккайдо, що було попереднім рекордом.

Для гасіння пожежі в Офунато залучили близько 1 700 пожежників зі всієї країни.

Місцева влада повідомила, що станом на 28 лютого було виявлено тіло однієї людини, яка зазнала опіків.

Понад 1 000 мешканців районів поблизу евакуювали, а понад 80 будівель зазнали пошкоджень.

Причина пожежі невідома.

1 березня в Японії виникло ще дві пожежі: у Яманасі та в іншому місці районі Івате.

У лютому в Офунато випало лише 2,5 мм опадів, що набагато нижче попереднього мінімуму опадів за лютий – 4,4 мм у лютому 1967 року.

Глава Росії Володимир Путін та лідер Китаю Сі Цзіньпін не поїдуть на саміт БРІКС, що стартує цієї неділі у Бразилії. Це може свідчити про втрату групою внутрішньої узгодженості та ідеологічної ваги для двох її засновників.

Голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев повідомив, що за минулий рік з платформи OnlyFans сплатили близько 350 мільйонів гривень податків.

24-річний індійський програміст Сохам Парех щонайменше три роки поспіль одночасно працював на повну ставку у семи різних американських IT- і AI-компаніях у Кремнієвій долині. Оскільки він увесь цей час працював дистанційно з Індії, тривалий час ніхто не помічав, що Парех отримував зарплату одразу з кількох місць.

Генсек НАТО Марк Рютте переконаний, що Китай може заохотити Росію до нападу на країни НАТО, щоб відвернути увагу США від Індо-Тихоокеанського регіону та одночасно спробувати захопити Тайвань.

Попри загрозливу ситуацію на фронті, де російські війська ведуть активні наступи й майже перетворили Суми на “сіру зону”, увагу спостерігачів дедалі більше привертає інший фронт – внутрішньополітичний. У червні в Україні загострилися кадрові конфлікти, антикорупційні справи та боротьба за контроль над урядом і силовими відомствами. У центрі – голова Офісу президента Андрій Єрмак.