У Єревані опозиція розбила намети біля парламенту

Джерело: Радіо Азатутюн

У Єревані прибічники руху “Тавуш в ім’я батьківщини” розбили намети перед будинком парламенту і провели там ніч із вимогами відставки чинного прем’єр-міністра та формування тимчасового уряду.

Як зазначається, тисячі протестувальників прийшли до парламенту Вірменії пізно в неділю, 9 червня. На мітингу був присутній їхній лідер, архієпископ Баграт Галстанян, який вимагає відставки прем’єр-міністра Нікола Пашиняна та формування тимчасового уряду.

Фото: Photolur

Спершу ОМОН не дозволив протестувальникам наблизитися до будівлі парламенту з боку проспекту Маршала Баграмяна, що спричинило суперечку між Галстаняном і офіцерами поліції. Невдовзі напруженість спала, і лідер протесту та деякі демонстранти після опівночі намагалися підійти до будівлі з іншого боку. Там їх також зупинили поліціянти.

Кільком опозиційним парламентарям, які супроводжували Галстаняна, також не вдалося пройти крізь кордон поліції, через що відбулися суперечки і штовханина з силовиками. Через годину силовики таки впустили їх до будівлі.

За даними видання, щонайменше трьох протестувальників  затримано на місці під час короткочасної бійки.

“Ми будемо стояти тут стільки, скільки буде потрібно”, — сказав Галстанян, засудивши “незаконні” дії поліції.

Демонстранти не розходилися, попри сильний дощ, який почався близько другої години ночі за місцевим часом. Багато з них ночували на проспекті Маршала Баграмяна, де організатори акції розбили намети.

Станом на ранок понеділка протестувальники все ще залишалися там. Вони почали марш з центральної міської площі Республіки, де раніше в неділю Галстанян провів черговий масовий мітинг. Звертаючись до прихильників, він закликав до чотирьох днів протестів, поки не буде оголошено вотум недовіри уряду Пашиняна.

Фото: Photolur

Архієпископ за підтримки вірменської опозиції вимагав скликати у вівторок екстренне засідання парламенту Вірменії з метою відправити уряд Пашиняна у відставку.

Як нагадали в агенції, Галстанян уже вимагав вотуму недовіри уряду під час першого мітингу в Єревані 9 травня, після тижневих протестів у північній провінції Тавуш проти рішення Пашиняна поступитися кількома прикордонними районами Азербайджану.

Два опозиційні альянси, представлені у вірменському парламенті, пообіцяли спробувати організувати вотум недовіри. Утім, їм не вистачає голосів, щоб змусити парламент офіційно обговорити цей захід.

Лідери опозиції та Галстанян сподіваються, що відсутній голос надасть Ішхан Закарян, номінально незалежний депутат, який вийшов з опозиційного блоку “Патів Унем” у 2022 році. Навіть якщо Закарян приєднається до ініціативи, опозиції доведеться схилити на свій бік щонайменше 18 із 71 законодавця з правлячої партії “Громадянський договір”, йдеться в матеріалі.

Члени виборчої колегії обрали президентом єдиного кандидата Міхеіла Кавелашвілі.

Міністр закордонних справ Андрій Сибіга заявив, що за кордоном наразі перебуває близько 7,5 мільйона українців. Саме для їх повернення і створили Міністерство національної єдності.

Сестра короля Великої Британії Чарльза III принцеса Анна стала іконою стилю для молодого покоління.

26-річного колишнього наукового співробітника OpenAI Сучіра Баладжі знайшли мертвим у своїй квартирі в Сан-Франциско.

Корнелію Дудайте, представницю збірної Литви з функціональних видів спорту, дискваліфікували з чемпіонату світу, що проходить в столиці Угорщини з 13 по 15 грудня, через футболку з написом “Make Russia small again” (“Зробімо Росію маленькою знову”).