У Єревані опозиція розбила намети біля парламенту

Джерело: Радіо Азатутюн

У Єревані прибічники руху “Тавуш в ім’я батьківщини” розбили намети перед будинком парламенту і провели там ніч із вимогами відставки чинного прем’єр-міністра та формування тимчасового уряду.

Як зазначається, тисячі протестувальників прийшли до парламенту Вірменії пізно в неділю, 9 червня. На мітингу був присутній їхній лідер, архієпископ Баграт Галстанян, який вимагає відставки прем’єр-міністра Нікола Пашиняна та формування тимчасового уряду.

Фото: Photolur

Спершу ОМОН не дозволив протестувальникам наблизитися до будівлі парламенту з боку проспекту Маршала Баграмяна, що спричинило суперечку між Галстаняном і офіцерами поліції. Невдовзі напруженість спала, і лідер протесту та деякі демонстранти після опівночі намагалися підійти до будівлі з іншого боку. Там їх також зупинили поліціянти.

Кільком опозиційним парламентарям, які супроводжували Галстаняна, також не вдалося пройти крізь кордон поліції, через що відбулися суперечки і штовханина з силовиками. Через годину силовики таки впустили їх до будівлі.

За даними видання, щонайменше трьох протестувальників  затримано на місці під час короткочасної бійки.

“Ми будемо стояти тут стільки, скільки буде потрібно”, — сказав Галстанян, засудивши “незаконні” дії поліції.

Демонстранти не розходилися, попри сильний дощ, який почався близько другої години ночі за місцевим часом. Багато з них ночували на проспекті Маршала Баграмяна, де організатори акції розбили намети.

Станом на ранок понеділка протестувальники все ще залишалися там. Вони почали марш з центральної міської площі Республіки, де раніше в неділю Галстанян провів черговий масовий мітинг. Звертаючись до прихильників, він закликав до чотирьох днів протестів, поки не буде оголошено вотум недовіри уряду Пашиняна.

Фото: Photolur

Архієпископ за підтримки вірменської опозиції вимагав скликати у вівторок екстренне засідання парламенту Вірменії з метою відправити уряд Пашиняна у відставку.

Як нагадали в агенції, Галстанян уже вимагав вотуму недовіри уряду під час першого мітингу в Єревані 9 травня, після тижневих протестів у північній провінції Тавуш проти рішення Пашиняна поступитися кількома прикордонними районами Азербайджану.

Два опозиційні альянси, представлені у вірменському парламенті, пообіцяли спробувати організувати вотум недовіри. Утім, їм не вистачає голосів, щоб змусити парламент офіційно обговорити цей захід.

Лідери опозиції та Галстанян сподіваються, що відсутній голос надасть Ішхан Закарян, номінально незалежний депутат, який вийшов з опозиційного блоку “Патів Унем” у 2022 році. Навіть якщо Закарян приєднається до ініціативи, опозиції доведеться схилити на свій бік щонайменше 18 із 71 законодавця з правлячої партії “Громадянський договір”, йдеться в матеріалі.

Видання The Economist проаналізувало дезінформаційну кампанію проти першої леді України Олени Зеленської та визначило ключові інструменти російської пропаганди.

Акторка Національного драмтеатру імені Лесі Українки Марія Агапітова поповнила лави ЗСУ.

19 червня відбувся завершальний раунд переговорів щодо безпекової угоди з ЄС із заступником Генерального секретаря Європейської служби зовнішньої діяльності з питань миру, безпеки та оборони Шарлем Фрізом.

Води Дністровського водосховища – одного з найважливіших водних джерел України, наразі інтенсивно використовуються частково для виробництва електроенергії та виконання міжнародних зобов’язань по спуску води, що призводить до різких коливань рівня води, що завдають великої шкоди екосистемі водойми.

Прийняття Європейським Союзом 14-го пакету санкцій проти Росії затяглося, хоча Бельгія, котра головує нині в ЄС, планувала оголосити про нього ще до початку саміту G7 в Італії 13 червня. Погодження нового пакету несподівано натрапило на супротив Німеччини.