У Єревані опозиція розбила намети біля парламенту
Джерело: Радіо Азатутюн
У Єревані прибічники руху “Тавуш в ім’я батьківщини” розбили намети перед будинком парламенту і провели там ніч із вимогами відставки чинного прем’єр-міністра та формування тимчасового уряду.
Як зазначається, тисячі протестувальників прийшли до парламенту Вірменії пізно в неділю, 9 червня. На мітингу був присутній їхній лідер, архієпископ Баграт Галстанян, який вимагає відставки прем’єр-міністра Нікола Пашиняна та формування тимчасового уряду.

Фото: Photolur
Спершу ОМОН не дозволив протестувальникам наблизитися до будівлі парламенту з боку проспекту Маршала Баграмяна, що спричинило суперечку між Галстаняном і офіцерами поліції. Невдовзі напруженість спала, і лідер протесту та деякі демонстранти після опівночі намагалися підійти до будівлі з іншого боку. Там їх також зупинили поліціянти.
Кільком опозиційним парламентарям, які супроводжували Галстаняна, також не вдалося пройти крізь кордон поліції, через що відбулися суперечки і штовханина з силовиками. Через годину силовики таки впустили їх до будівлі.
За даними видання, щонайменше трьох протестувальників затримано на місці під час короткочасної бійки.
“Ми будемо стояти тут стільки, скільки буде потрібно”, — сказав Галстанян, засудивши “незаконні” дії поліції.
Демонстранти не розходилися, попри сильний дощ, який почався близько другої години ночі за місцевим часом. Багато з них ночували на проспекті Маршала Баграмяна, де організатори акції розбили намети.
Станом на ранок понеділка протестувальники все ще залишалися там. Вони почали марш з центральної міської площі Республіки, де раніше в неділю Галстанян провів черговий масовий мітинг. Звертаючись до прихильників, він закликав до чотирьох днів протестів, поки не буде оголошено вотум недовіри уряду Пашиняна.

Фото: Photolur
Архієпископ за підтримки вірменської опозиції вимагав скликати у вівторок екстренне засідання парламенту Вірменії з метою відправити уряд Пашиняна у відставку.
Як нагадали в агенції, Галстанян уже вимагав вотуму недовіри уряду під час першого мітингу в Єревані 9 травня, після тижневих протестів у північній провінції Тавуш проти рішення Пашиняна поступитися кількома прикордонними районами Азербайджану.
Два опозиційні альянси, представлені у вірменському парламенті, пообіцяли спробувати організувати вотум недовіри. Утім, їм не вистачає голосів, щоб змусити парламент офіційно обговорити цей захід.
Лідери опозиції та Галстанян сподіваються, що відсутній голос надасть Ішхан Закарян, номінально незалежний депутат, який вийшов з опозиційного блоку “Патів Унем” у 2022 році. Навіть якщо Закарян приєднається до ініціативи, опозиції доведеться схилити на свій бік щонайменше 18 із 71 законодавця з правлячої партії “Громадянський договір”, йдеться в матеріалі.
- Події 4 червня 1989 року в Китаї увійшли в історію як “Різанина на площі Тяньаньмень”. Китайська влада за допомогою військових із вогнепальною зброєю та бронетехнікою розігнала протести в Пекіні, розстрілявши, за різними оцінками, від 300 до кількох тисяч людей.
В ніч на 11 липня російські війська пошкодили три медичні заклади на Харківщині: пологовий будинок, стоматологічну поліклініку та міську лікарню.
Мешканець американського Детройта, відомий своєю щедрістю, влаштував для місцевих жителів “грошовий дощ” з гелікоптера. Це стало його останнім подарунком для місцевих після смерті.
У п’ятницю, 11 липня, біткоїн встановив новий історичний максимум завдяки попиту з боку інституційних інвесторів та сприятливій політиці адміністрації президента США Дональда Трампа щодо криптовалют.
У Великій Британії щонайменше 13 співробітників поштової служби покінчили з життям через скандал, у межах якого тисячі працівників були незаконно притягнені до відповідальності за крадіжки та інші злочини.
Під ранок 11 липня російські окупанти атакували Харків “шахедами”. Постраждало дев’ятеро осіб.