У ЄС вивчають варіанти, як розірвати газові контракти з РФ і не платити штрафи – FT
Джерело: The Financial Times
В Європейському Союзі вивчають юридичні варіанти, які б дозволили компаніям розірвати довгострокові російські газові контракти без сплати великих штрафів Москві.
Європейська комісія вивчає контракти і можливість оголошення форс-мажорних обставин, що дозволить імпортерам вийти зі своїх зобов’язань без сплати додаткових платежів.
Складність полягає в тому, що контракти є секретними і відрізняються один від одного. Використання вторгнення РФ в Україну для оголошення форс-мажорних обставин може бути недостатнім з юридичної точки зору, сказав один з чиновників ЄС.
Юристи вивчають правові можливості в рамках дорожньої карти щодо того, як блок позбудеться російського викопного палива до 2027 року. США вже є найбільшим постачальником скрапленого природного газу (СПГ) в ЄС і розглядаються як очевидна заміна.
За даними Центру досліджень енергетики та чистого повітря, ЄС заплатив Росії 21,9 млрд євро за нафту і газ у період з лютого 2024 року по лютий 2025 року.
- Через понад три роки після повномасштабного вторгнення Росії в Україну енергетична безпека Європи залишається вразливою. Під час кризи 2022–2023 років США частково заповнили дефіцит постачання, надавши скраплений газ. Але нині, з огляду на торгові амбіції Дональда Трампа, який використовує енергоресурси як інструмент тиску, бізнес у ЄС побоюються нової залежності — вже від США.
- За повідомленням ЗМІ, адміністрація президента США Дональда Трампа висунула нові умови у межах угоди з Україною про рідкісноземельні метали. Тепер США хочуть також контролювати газопровід російського “Газпрому”, який розташований на території України.
- У Німеччині розглядають можливість передачі газопроводу “Північний потік-2” під управління США, що потенційно дозволить відновити постачання російського газу до Європи, інформують обізнані джерела, зазначаючи, що робота над відповідною угодою вже триває.
У Мексиці зафіксовано перший випадок міазу в людини, спричиненого личинками гвинтової мухи.
Над королівським Сандрінґемським палацом у Великій Британії запроваджено безпольотну зону після того, як під час візиту президента України Володимира Зеленського до маєтку короля Чарльза ІІІ були помічені безпілотники.
За оцінками аналітиків, Кремль, ймовірно, готує своє населення до потенційного майбутнього затяжного конфлікту з НАТО.
21 квітня відзначається Всесвітній день кроншнепа та Всесвітній день творчості та інновацій. За церковним календарем вшановують пам’ять священномученика Януарія та інших.
За даними синоптиків, у понеділок, 21 квітня, в низці областей України пройдуть короткочасні дощі з грозами.