У ЄС запропонували створити агентство для боротьби з російськими ботами і фейками

Джерело: Euronews

Депутат від Європейської народної партії Томас Тобе закликав створити агентство ЄС для боротьби з іноземною дезінформацією в межах зусиль щодо посилення захисту від втручання Росії у вибори.

Доповідач нового спеціального комітету Європейського парламенту “Щит європейської демократії” євродепутат від Швеції Томас Тобе у своїй доповіді закликав створити незалежний орган для боротьби з іноземним маніпулюванням інформацією та втручанням (FIMI).

Зокрема, він запропонував, щоб незалежна структура, яка “поступово набуде функціональності”, працювала разом із внутрішнім підрозділом Європейської служби зовнішніх справ і діяла як інформаційний центр для підтримки країн та інституцій ЄС. Передбачається, що вона функціонувати як “європейський центр передового досвіду у боротьбі з FIMI”. Майбутня структура повинна мати можливість діяти швидко і рішуче проти поточних зовнішніх загроз.

Французьке технічне агентство Vignium, яке відстежує іноземні цифрові втручання, і Шведське агентство психологічного захисту можуть слугувати прикладами під час створення такої європейської структури.

Очікується, що робочий документ стане основою для роботи ЄК над “Щитом європейської демократії”. Остаточний звіт має бути опублікований наступного року.

Раніше президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн пообіцяла створити нові можливості і структури “для протидії іноземному маніпулюванню інформацією та втручанню в інтернеті”. У робочій програмі Єврокомісії до 2025 року йдеться про створення “Щита європейської демократії”, спрямованого на захист від гібридних загроз, зокрема з боку російських акторів.

У 2024 році Європейська рада запровадила санкції проти підтримуваних Кремлем засобів масової інформації. Напередодні європейських виборів у червні минулого року було зафіксовано 42 спроби FIMI, йдеться в матеріалі.

У Держдумі Росії готуються до розгляду законопроєкту, який дозволить притягати до кримінальної відповідальності “іноагентів” після першого ж порушення закону – без попереднього адміністративного покарання. Про це повідомив спікер Держдуми В’ячеслав Володін у своєму Telegram-каналі.

Платформа McHire, яку McDonald’s використовує для прийому на роботу нових співробітників, виявилася вразливою до елементарного злому. Двоє незалежних дослідників кібербезпеки – Ієн Керролл і Сем Каррі – з’ясували, що до внутрішньої системи, яка обробляє заявки кандидатів, можна було увійти, просто ввівши логін і пароль “123456”.

Голова Центру протидії корупції Віталій Шабунін заявив, що президент Володимир Зеленський “робить перші, але впевнені кроки” до авторитарної моделі влади, заснованої на зловживанні повноваженнями та вибірковому переслідуванні опонентів.

10 липня українська військова розвідка зафіксувала ще один доказ воєнних злочинів, скоєних армією РФ. ГУР МО оприлюднило аудіоперехоплення наказу одного з командирів 155-ї окремої бригади морської піхоти тихоокеанського флоту РФ, у якому той закликає до звірств щодо українських військовополонених: “Голову отрезать, на пики посадить, выкинуть нах..й”.

Українські військові заявили, що помстилися російським операторам безпілотників, які вбили однорічну дитину на Херсонщині.