У Єврокомісії відреагували на вихід Росії із «зернової угоди»
Джерело: Урсула фон дер Ляєн/Twitter
Президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн, коментуючи вихід Росії із “Чорноморської зернової угоди”, назвала рішення РФ “цинічним кроком”.
“Я рішуче засуджую цинічний крок Росії припинити Чорноморську зернову ініціативу попри зусилля ООН і Туреччини”, – йдеться у дописі.
Водночас очільниця Єврокомісії зазначила, що ЄС працює над забезпеченням продовольчої безпеки для незахищених верств населення світу. “Коридорами солідарності” Євросоюзу продовжать вивозити агропродовольчу продукцію з України й на світові ринки.
Як повідомляли Букви, глава USAID Саманта Пауер також звинуватила президента РФ Володимира Путіна в тому, що він ухвалив рішення, що впливає на мільйони найбідніших людей світу, вийшовши з річної угоди за посередництва ООН, яка дозволяла Україні експортувати зерно Чорним морем.
Раніше Верховний представник Європейського Союзу із закордонних справ та політики безпеки Жозеп Боррель заявив, що рішення Москви стосовно відмови від продовження “зернової угоди” абсолютно невиправдане і наголосив, що РФ використовує голод як зброю.
Своєю чергою, Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш зазначив, що “глибоко розчарований” тим, що його пропозиції стосовно усунення перешкод для російського експорту харчових продуктів та добрив залишилися “непочутими”, і висловив “жаль” з приводу рішення Москви вийти з “зернової угоди”.
- З ініціативи Південної Африки відбулася телефонна розмова президента ПАР Сиріла Рамафоси з російським лідером Володимиром Путіним, під час якої сторони обговорили можливі шляхи врегулювання “Чорноморської зернової ініціативи”.
- 16 липня з морського порту Одеси вийшло останнє судно в межах Чорноморської зернової ініціативи. Термін “зернової ініціативи” завершується 17 липня.
- Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш запропонував президенту РФ Володимиру Путіну продовжити угоду, яка дозволить безпечний експорт зерна з України із заблокованих чорноморських портів в обмін на під’єднання дочірньої компанії російського “Россельхозбанк” до SWIFT.
Ввечері 14 липня президент Володимир Зеленський провів розмову з главою Білого дому Дональдом Трампом. Сторони зокремо обговорили зміцнення українських позицій для досягнення миру.
Президент Володимир Зеленський, наголосивши на пріоритетності розвитку власного виробництва в Україні, підтвердив намір призначити нинішнього главу уряду Дениса Шмигаля новим очільником Міноборони.
Президент США Дональд Трамп 14 липня оголосив про різке збільшення збройових постачань країнам НАТО у межах нового плану озброєння України. Угода передбачає постачання ракет, засобів ППО та артилерійських снарядів, котрі зрештою мають спорядити Києву.
14 липня під час зустрічі з генсеком НАТО Марком Рубіо, президент США Дональд Трамп заявив, що збирається надсилати “найсучаснішу зброю” Альянсу, котрий зможе передати її Україні.
Законопроєкт про повну амністію за злочини в оборонці отримав пом’якшену версію. Втім, нова версія аналогічно блокує розслідування корупційних схем, попереджають у Центрі протидії корупції.