У «Євросолідарності» вимагають обовʼязкового декларування для Офісу президента, керівників держпідприємств та військкоматів

Джерело: пресслужба “ЄС”

Фракція “Європейська Солідарність” вимагає запровадити обовʼязкове електронне декларування для всіх штатних і позаштатних співробітників Офісу президента, керівників державних підприємств, військкоматів, військово-лікарських комісій та осіб, які займаються оборонними закупівлями за кошти державного бюджету.

Відповідні законодавчі ініціативи народні депутати внесли до Верховної Ради. Як зазначили нардепи, до кінця повномасштабної війни необхідно відкласти декларування для тих, хто перебуває на фронті.

“Для того, щоб Україна цього року могла розпочати офіційні перемовини щодо вступу України до ЄС, маємо виконати сім обов’язкових передумов. Закон про відновлення декларування – це ключовий пункт, що стосується боротьби з корупцією. Саме наша команда ввела це законодавство, ми створили антикорупційну інфраструктуру і всі прозоро подавали декларації. Щойно прийшла нинішня команда до влади, то Конституційний суд скасував декларування, тепер вже понад 1,5 року немає декларування”, – зазначила  співголова фракції “Європейська Солідарність” Ірина Геращенко.

Також вона додала, що перед другим читанням законопроєкту про декларування “Євросолідарність” наполягає на своїх пропозиціях.

Зокрема: “Перша – це прозорість, всі декларації мають бути в публічному просторі. І це принципове питання. Звичайно, ми маємо захистити наших військових, які сьогодні на фронті, які не мають можливості бігати і збирати папірці. Очевидно, що військові заповнять декларації після закінчення війни”.

Крім того, нардепка наголосила, що всі військкомати, всі посади, які причетні до будь-яких корупційних ризиків в системі МО, всі міністри, заступники міністрів оборони і все тилове забезпечення обов’язково мають декларуватися.

“І ключове: мають декларуватися всі представники Офісу президента, штатні і позаштатні. Адже саме Офіс президента сьогодні фактично керує країною. Банкова підмінила собою МЗС, Банкова вирішує всі контракти щодо МО, Банкова керує урядом, Банкова сьогодні керує парламентом – окрім “Європейської Солідарності”. Люди, які мають безпосередній вплив на прийняття рішень від державної влади, мають декларуватися так само, як всі керівники і представники державних підприємств”, – зазначила Ірина Геращенко.

Двоє американських чиновників повідомили, що вантажне судно, уражене балістичною ракетою хуситів, утворило нафтову пляму довжиною 28 кілометрів у Червоному морі.

В столиці Австрії Відні чоловік вбив трьох жінок у борделі.

Понад 30 знаменитостей знялися у відеоролику, в якому висловлювали підтримку Україні в другу річницю повномасштабного вторгнення РФ в Україну.

Протягом дня, 24 лютого, російські загарбники здійснили 20 обстрілів прикордонних територій та населених пунктів Сумської області. Зафіксовано 197 вибухів. 

В Держприкордонслужбі повідомили, що затримали декілька груп порушників, які намагалися незаконно потрапити до Словаччини.